Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

wycieczka krasiejow ukraina W dniu 14 czerwca 2023 r. Eucharystią w kościele św. Józefa w Opolu rozpoczęliśmy Diecezjalną Pielgrzymkę Szkół Jana Pawła II do Włoch. W pielgrzymce uczestniczyło 150 Osób – uczniowie, nauczyciele, rodzice.
Pierwszym przystankiem w naszej drodze do Rzymu była Padwa, gdzie odkrywaliśmy postać św. Antoniego modląc się przy Jego grobie. Na zakończenie dnia mogliśmy "dotknąć" Adriatyku w okolicach Rimini.
Trzeci dzień naszego pielgrzymowania rozpoczęliśmy w Asyżu krocząc śladami św. Franciszka i św. Klary. Tam sprawowaliśmy Eucharystię w intencji naszego biskupa. Śpiewem kolędy "Przybieżeli do Betlejem" uczciliśmy przypadającą w tym roku 800. rocznicę zbudowania przez św. Franciszka pierwszej szopki betlejemskiej.
Dane nam było również modlić się przy grobie bł. Carla Acutisa.
Z Asyżu udaliśmy się do Monte Cassino, gdzie nawiedziliśmy Cmentarz Polski, Muzeum Pamięci 2. Korpusu Polskiego oraz opactwo św. Benedykta.

wycieczka krasiejow ukraina Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 12 czerwca 2023 r. Rodzina Szkół Jana Pawła II pielgrzymowałaby na Górę św. Anny. Gościem specjalnym był ks. Marcin Ogiolda, proboszcz ze Szczydrzyka, a zarazek wieloletni główny przewodnik Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Ks. Marcin był również odpowidzialny za prowadzenie śpiewu podczas pielgrzymki św. Jana Pawła II na Górę św. Anny w roku w 1983 roku. 

Oprawę liturgiczną, a następnie montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi im. Jana Pawła II w Kuniowie, pod opieką Pani Katechetki. 

wycieczka krasiejow ukraina W środę 17 maja 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyrektorów Szkół Jana Pawła II. Po 10 latach znowu ugościła nas Szkoła Podstawowa w Kuniowie. Dla tej szkoły był to tez uroczysty Dzień Patrona, stąd profesjonalny występ artystyczny uczniów szkoły, a po nim złożenie kwiatów pod tablica pamiątkową ku czci św. Jana Pawła II.

plakat domagala 11 2021W dniu 20 października 2022 roku w gmachu Kurii Diecezjalnej w Opolu odbyło się spotkanie Dyrektorów Szkół im. Jana Pawła II z diecezji opolskiej, w której jest 22 Szkoły Podstawowej i Ponadpodstawowe, obecnych było 16 przedstawicieli Szkół.
Na początku ks. dyrektor Jerzy Kostorz powitał zebranych w sali kapitulnej, następnie ks. biskup Rudolf Pierskała podzielił się swoimi refleksjami tegorocznego XXII Dnia Papieskiego: „Blask Prawdy” , słowa te są tytułem encykliki papieża Jana Pawła II.

pielgrzymka szkol jana pawla czerwiec 2019 12

W dniu 10 czerwca 2019 r. odbyła się pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II na Górę Świętej Anny. Uroczystej Mszy św. w Bazylice św. Anny przewodniczył ks. Artur Juzwa. Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki wysłuchali krótkiej konferencji, którą wygłosił zaproszony gość, Proboszcz parafii katedralnej w Opolu, ks. Waldemar Klinger. Następnie wszyscy przeszli pod pomnik św. Jana Pawła II, gdzie odmówiona została modlitwa w intencji młodego pokolenia.
Po przerwie, w Domu Pielgrzyma, miała miejsce część artystyczna. Program słowno-muzyczny, mówiący o Papieżu-Polaku, przedstawili uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie pod kierunkiem pani Dyrektor Urszuli Marszałek oraz nauczycieli: Joanny Kłoczko, Renaty Jasińskiej i Barbary Habaj.
W tym roku w pielgrzymce uczestniczyło blisko 300 uczniów wraz z dyrektorami i nauczycielami z 10 szkół, którym patronuje Jan Paweł II.