Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

wycieczka krasiejow ukrainaJuż po raz piętnasty odbyła się pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Górę św. Anny. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli, dyrekcję oraz rodziców, aby wspólnie uczcić pamięć naszego świętego patrona i czerpać z jego nauk i wartości. O godzinie 9:30 w bazylice miała miejsce uroczysta Msza święta, której przewodniczył ks. Mateusz Kozielski, koordynator szkół im. Jana Pawła II. Liturgię słowa przygotowali uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baborowie, dodając wyjątkowego charakteru tej duchowej uroczystości. Po Mszy świętej, prawie 250 uczniów wraz z dyrekcją, nauczycielami i rodzicami udało się do auli mieszczącej się w domu pielgrzyma, gdzie odbyła się konferencja online pt. "Jan Paweł II wciąż żywy". Konferencję poprowadziła Ania Bonk, absolwentka Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Jej prelekcja przybliżyła uczestnikom życie i dziedzictwo Jana Pawła II, ukazując, jak jego nauki wciąż mają wpływ na współczesny świat. Po zakończeniu konferencji, odbyło się spotkanie dla dyrekcji i nauczycieli.

wycieczka krasiejow ukrainaDnia 28 maja 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Żywocicach odbyło się spotkanie Dyrektorów Szkół im. Jana Pawła II z diecezji opolskiej. Na spotkaniu obecnych było 20 przedstawicieli szkół. Wszystkich uczniów oraz zaproszonych gości przywitała Pani Dyrektor Sybilla Drost, która zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu uczniów. Uczniowie w niezwykle wzruszający sposób zaprezentowali spektakl zatytułowany „Dzielmy się Miłością”. Przedstawienie ukazało, jak ważne jest dzielenie się miłością z innymi, niezależnie od różnic, które nas dzielą, co wielokrotnie w swoim nauczaniu i postawie przypominał św. Jan Paweł II. Spektakl był nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale również głębokim przesłaniem, które poruszyło wszystkich obecnych. Po zakończeniu przedstawienia głos zabrał ks. Jerzy Kostorz – Dyrektor Wydziału Katechetycznego. Podziękował za piękne przedstawienie i nawiązał do słów św. Jana Pawła II, który w 1999 roku, podczas swojej pielgrzymki do Polski i kanonizacji św. Kingi, powiedział: „Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości”. Następnie głos zabrał ks. biskup Waldemar Musioł, absolwent tejże szkoły.

wycieczka krasiejow ukraina W dniu 14 czerwca 2023 r. Eucharystią w kościele św. Józefa w Opolu rozpoczęliśmy Diecezjalną Pielgrzymkę Szkół Jana Pawła II do Włoch. W pielgrzymce uczestniczyło 150 Osób – uczniowie, nauczyciele, rodzice.
Pierwszym przystankiem w naszej drodze do Rzymu była Padwa, gdzie odkrywaliśmy postać św. Antoniego modląc się przy Jego grobie. Na zakończenie dnia mogliśmy "dotknąć" Adriatyku w okolicach Rimini.
Trzeci dzień naszego pielgrzymowania rozpoczęliśmy w Asyżu krocząc śladami św. Franciszka i św. Klary. Tam sprawowaliśmy Eucharystię w intencji naszego biskupa. Śpiewem kolędy "Przybieżeli do Betlejem" uczciliśmy przypadającą w tym roku 800. rocznicę zbudowania przez św. Franciszka pierwszej szopki betlejemskiej.
Dane nam było również modlić się przy grobie bł. Carla Acutisa.
Z Asyżu udaliśmy się do Monte Cassino, gdzie nawiedziliśmy Cmentarz Polski, Muzeum Pamięci 2. Korpusu Polskiego oraz opactwo św. Benedykta.

wycieczka krasiejow ukraina Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, 12 czerwca 2023 r. Rodzina Szkół Jana Pawła II pielgrzymowałaby na Górę św. Anny. Gościem specjalnym był ks. Marcin Ogiolda, proboszcz ze Szczydrzyka, a zarazek wieloletni główny przewodnik Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Ks. Marcin był również odpowidzialny za prowadzenie śpiewu podczas pielgrzymki św. Jana Pawła II na Górę św. Anny w roku w 1983 roku. 

Oprawę liturgiczną, a następnie montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej z oddziałami przedszkolnymi im. Jana Pawła II w Kuniowie, pod opieką Pani Katechetki. 

wycieczka krasiejow ukraina W środę 17 maja 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie Dyrektorów Szkół Jana Pawła II. Po 10 latach znowu ugościła nas Szkoła Podstawowa w Kuniowie. Dla tej szkoły był to tez uroczysty Dzień Patrona, stąd profesjonalny występ artystyczny uczniów szkoły, a po nim złożenie kwiatów pod tablica pamiątkową ku czci św. Jana Pawła II.