Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

odbior nagrodW ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki zaplanowano przygotowanie i wydanie publikacji: Sport w optyce wychowania, ewangelizacji i życia. Scenariusze zajęć dla młodzieży.

"W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” – to testament Apostoła Narodów skierowany do umiłowanego ucznia (2 Tm 4, 7). Paweł jest wzorem dla Tymoteusza, który przejmuje jego dziedzictwo nie tylko w dziele ewangelizacji, ale również w misji nauczania i wychowywania. Motywacją do wzorowego życia, podobnie jak do osiągnięć sportowych, jest jednakowa dla wszystkich perspektywa nagrody. Okazuje się, że warto zawalczyć o wartościowy laur, medal czy wieniec. Sport to nie tylko metafora, do której tak wielu dziś się odwołuje, lecz fenomen, który przyciąga miliony widzów na stadiony i przed ekrany oraz skuteczne narzędzie wychowania i ewangelizacji nowych pokoleń. Aksjologiczna analiza fenomenu sportu pozwala na uchwycenie jego natury jako źródła i nośnika wartości. Dla niektórych młodych ludzi wychowanie przez sport może być okazją do spotkania z prawdziwymi atletami ciała i ducha, ze świadkami wiary i kultury fizycznej (fair play). Stąd nasza propozycja zbioru scenariuszy zajęć edukacyjnych pt. Sport w optyce wychowania, ewangelizacji i życia.

odbior nagrodW ramach projektu Ministerstwa Sportu i Turystyki zaplanowano przygotowanie i wydanie publikacji: Rola wzorców osobowych w wychowaniu i katechizacji w świetle projektu „Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie”.

Kościół ciągle szuka nowych form i metod nauczania, wychowania, katechezy i ewangelizacji, które podnoszą jakość działalności duszpasterskiej wśród dzieci i młodzieży. Niewątpliwie jednym ze współczesnych elementów ożywiających przekaz religijnych treści w wychowaniu i katechezie jest wykorzystanie sportu jako czytelnej ilustracji, ukazującej wartości rozwoju człowieka. Dlatego wśród licznych zjawisk, będących dziś swoistego rodzaju znakami czasu, ważne miejsce w integralnym rozwoju dzieci i młodzieży zajmuje przestrzeń sportu i szeroko rozumiana kultura fizyczna. Powszechne zainteresowanie młodych tematyką sportu stanowi wyzwanie dla edukacji, wychowania, katechezy, ewangelizacji. Odpowiednio prezentowana tematyka sportu może kształtować właściwe wartości i wzorce wśród dzieci i młodzieży.

odbior nagrodPo raz dziesiąty w niedzielę 10 grudnia piłkarze i kibice spotkali się na turnieju piłki halowej w Strzelcach Opolskich . Impreza skierowana jest przede wszystkim do kibiców, a jej hasłem jest „Rodzinne kibicowanie Fair Play”. Głównym celem wydarzenia jest zachęcanie do kulturalnego dopingowania całymi rodzinami oraz uczenie się stosowania zasady Fair Play na boisku i poza nim. W przerwach między meczami na dopingujących zmagania na boisku czekało sporo atrakcji: losowania, gry, konkursy, animacje dla dzieci.

W rozgrywkach wzięło udział 6 drużyn. Tym razem były to drużyny reprezentujące grupy zawodowe w kategorii wiekowej 35+. Byli reprezentanci: POLICJI, SŁUŻBY WIĘZIENNEJ, KSIĘŻY,  NAUCZYCIELI, SAMORZĄDOWCÓW oraz drużyna OLDBOYS Stal Zawadzkie.

odbior nagrodW niedzielę 10 grudnia 2023 roku od godz. 15.00 w Hali Sportowej przy ul. Kozielskiej 34 w Strzelcach Opolskich zostanie rozegrany Halowy Turniej Piłkarski pod hasłem: „RODZINNE KIBICOWANIE FAIR PLAY”.

Zapraszamy wszystkich do kibicowania całymi rodzinami.

Turniej potrwa od godz. 15:00 do 20:00.

Tradycyjnie w przerwach między meczami przygotowano dla kibicujących rodzin wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, m.in. vouchery na zestawy meblowe, kurs prawa jazdy, rodzinne pobyty w miejscach wypoczynkowych, kolacje rodzinne, spływy kajakowe, sprzęt sportowy i wiele innych nagród.

Turniej ma zachęcić do kulturalnego dopingowania drużyn na trybunach, dlatego do we wspólnego kibicowania zapraszamy całe rodziny.

Wstęp wolny!

TURNIEJ ORGANIZOWANY JEST W RAMACH ZADANIA: „SPORT JAKO NARZĘDZIE WYCHOWANIA. OD TEORII DO PRAKTYKI” REALIZOWANEGO PRZEZ FUNDACJĘ JAKUBA BŁASZCZYKOWSKIEGO LUDZKI GEST A FINANSOWANEGO ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPORTU I TURYSTYKI
 

 

sport w optyce 2023Szukasz ciekawych pomysłów na lekcje wychowawcze, wychowania do życia w rodzinie. w-f, katechezę, zajęcia w internacie, podczas białych i zielonych szkół, zajęć realizowanych w ośrodkach szkolenia sportowego ?

Chcesz wprowadzić swoich wychowanków w świat wartości, nauczyć życia zgodnie z zasadami olimpizmu i „fair play” i otrzymać narzędzia do realizacji działań wychowawczych wzbogacone o nowe technologie?

Szkolenie organizowane jest w ramach zadania "Sport jako narzędzie wychowania. Od teorii do praktyki" realizowanego przez Fundację Jakuba Błaszczykowskiego LUDZKI GEST a finansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.