Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

Wprowadzenie

W roku złotego jubileuszu ustanowienia diecezji opolskiej, serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli szkół noszących im. Jana Pawła II na Diecezjalna Pielgrzymka Szkół Jana Pawła II. Oczywiście uczniowie innych szkół wraz ze swoimi nauczycielami są również zaproszeni. Chcemy nie tylko zobaczyć miejsca, w których żył nasz Rodak, ale również poznać Jego nauczanie. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program pielgrzymki.

Program

1 dzień (środa 14.06.2023):

Zbiórka i wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch.

2 dzień (czwartek  15.06.2023):

W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Padwy i nawiedzenie Bazyliki Św. Antoniego. Popołudniu zakwaterowanie w hotelu w okolicach Rimini, odpoczynek, obiadokolacja i nocleg.

3 dzień (piątek 16.06.2023):

Wczesne śniadanie i przejazd do Asyżu. Nawiedzenie Sanktuarium Santa Maria degli Angeli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej ze słynną Porcjunkulą, dalej: Bazylika Św. Franciszka oraz Św. Klary.
Po południu przejazd na Monte Cassino – wizyta na Cmentarzu Polskim, zwiedzanie Muzeum Pamięci 2 Korpusu Polskiego na Monte Cassino. Na koniec nawiedzenie Opactwa Św. Benedykta. Wieczorem obiadokolacja i nocleg w okolicach Rzymu.

4 dzień (sobota 17.06.2023):

Po śniadaniu przejazd do Rzymu i zwiedzanie: Bazylika Matki Bożej Większej, Bazylika św. Jana na Lateranie, Kościół pod wezwaniem Trójcy Św. i Schody Hiszpańskie, Fontanna di Trevi. Zwiedzanie części starożytnej Rzymu: Koloseum, Łuk Konstantyna, Forum Romanum, Forum Trajana, Kapitol, Plac Wenecki. Wieczorem powrót przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Rzymu.

5 dzień (Niedziela 18.06.2023):

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Watykanu na modlitwę Anioł Pański z udziałem Ojca Świętego. Zwiedzanie Bazyliki i Placu św. Piotra. Nawiedzenie grobu papieża Jana Pawła II. Spacer po Rzymie: Zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, Piazza Colonna. Wieczorem obiadokolacja w restauracji i ok. 20:00 wyjazd w drogę powrotną.

6 dzień (poniedziałek 19.06.2023):

Przejazd przez Austrię, Czechy i Polskę. Przyjazd na miejsce w godzinach popołudniowych.

Cena

•  1700 zł | osoba

Cena zawiera

• Przejazd autokarem turystycznym wysokiej klasy z WC, DVD, barkiem i klimatyzacją.
• 3 noclegi w hotelach (pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami),
•  wyżywienie: 3 śniadania, 4 obiadokolacje
• opieka pilota
• rezerwacje Mszy Św. (codziennie będzie odprawiana Msza Św.)
• Ubezpieczenie NNW i KL

Cena nie zawiera

• kosztów biletów wstępu, komunikacja miejska, płatne wjazdy do miast, słuchawki, przewodnicy lokalni –  ok. 60 eur/os. (zbierane w autokarze)

Uwagi

• Dokumenty potrzebne w podróży – dowód osobisty lub ważny paszport

Zapisy:

Formularz rejestracyjny znajduje się poniżej. W razie jakichkolwiek problemów proszę wysłać maila na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Terminarz:

• Szkołę należy zgłosić przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego do 16 stycznia 2023 r.

• W czwrtek 26 stycznia 2023 r. o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie ze Szkolnymi Koordynatorami Pielgrzymki w Kurii Diecezjalnej w Opolu.

• Wpłata całości na miesiąc przed datą wyjazdu (do 12 maja 2023 r.)

Pobierz program pdf icon