Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

W roku Jubileuszowym naszej diecezji oraz trwając w synodzie chcemy zaprosić wraz z ks. Biskupem Andrzejem Czają do wspólnego pielgrzymowania po pięknych miejscach Słowenii. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program pielgrzymki.

Program

DZIEŃ 1: Wyjazd o godzinie 4:30, przejazd przez Czechy i Austrię. Ok. południa przyjazd do miasta Maribor, drugiego pod względem wielkości miasta Słowenii, pięknie położonego nad Drawą i zwiedzanie Mariboru: Msza św. w Kościele Matki Bożej Litościwej, Główny Rynek z ratuszem, gotycka Katedra pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela z pomnikiem pierwszego beatyfikowanego Słoweńca, którą odwiedził Jan Paweł II w 1999 roku. Plac Slomšeka z pomnikiem świętego, zamek, stara winorośl. Obiadokolacja i nocleg w ok. Mariboru (1).

DZIEŃ 2: Po śniadaniu przejazd do Skofja Loka, spacer po miasteczku uznawanym za najbardziej urokliwe miasteczko Słowenii z najlepiej zachowanym średniowiecznym starym miastem, nad którym malowniczo góruje zamek Loka. Dalszy przejazd do Lublany i zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem - plac F. Prešerena, kościół NMP (Msza Św.), Smoczy Most, Most Potrójny, Kolumnada Plečnika, Katedra św. Mikołaja, barokowe fontanny, ratusz. obiadokolacja i nocleg w ok. Koziny (2).

DZIEŃ 3: Po śniadaniu przejazd na Wybrzeże Morza Adriatyckiego do stolicy regionu Istria –  portu Koper,  nawiedzenie Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, spacer po starówce. Czas wolny na plażowanie i relaks nad morzem, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (3).

DZIEŃ 4: Po śniadaniu przejazd na Wybrzeże Morza Adriatyckiego i spacer po „perełce słoweńskiej Istrii” Piranie oraz czas wolny w kurorcie Portorož (możliwy rejs z Piranu do Portorożu – statek z podwodnym dnem, dodatkowo płatne 20 eur/os. oraz wizyta w piwnicy winnej – dodatkowo płatne 10eur/os.). Czas wolny na plażowanie i relaks nad morzem. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (4).

DZIEŃ 5: Po śniadaniu przejazd w okolice miejscowości Szkocjan na zwiedzanie Jaskiń Szkocjańskich z niesamowitym podziemnym kanionem rzeki Reka, następnie dalszy przejazd do Brezje  do  najważniejszego Sanktuarium Maryjnego Słowenii – Msza w Bazylice Matki Bożej Wspomożycielki. Przejazd do hotelu w ok. Kranj, obiadokolacja i nocleg (5).

DZIEŃ 6: Po śniadaniu przejazd do Bledu – wizyta na zamku wzniesionym na skale nad Jeziorem Bledzkim z piękną panoramą miasteczka, jeziora i Alp Julijskich oraz rejs łódkami na wysepkę na jeziorze do kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z gotycką figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem (Msza Św.). Następnie przejazd do Wąwozu Vintgar – spacer po drewnianych kładkach i pomostach nad rzeką Radovna w jednym z najpiękniejszych wąwozów rzecznych Słowenii, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg (6).

DZIEŃ 7: Po śniadaniu przejazd nad Jezioro Bohinj, czas wolny na plażowanie. Możliwość wyjazdu kolejką linową na szczyt Vogel na wysokość ponad 1500 m n.p.m. (dodatkowo płatne ok. €25) lub wynajęcia kajaków/rowerków wodnych (dodatkowo płatne ok. €15). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg (7).

DZIEŃ 8: Po śniadaniu przejazd do Planicy gdzie odbywają się Konkursy Skoków Narciarskich na Mamuciej Skoczni Letalnica. Dalszy przejazd przez Austrię przepiękną górską trasą do Mariazell – Msza Św. i zwiedzanie najstarszego austriackiego sanktuarium, którego początki datowane są na 1157 r. Obiad w restauracji i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce do Opola i zakończenie pielgrzymki w godzinach nocnych.

Świadczenia:

  • Transport autokarem
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach *** (pokoje 2,3 os.)
  • Wyżywienie wg programu : śniadania i obiadokolacje (woda w cenie)
  • Opiekę pilota / przewodnika
  • Ubezpieczenie: KL 20000 EUR; NNW 2000 EUR
  • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Termin:

7 - 14.07.2022

Cena:

2.500 zł /os.

Cena nie zawiera:

  • Obligatoryjnych opłat programowych: 100 €/os. zbierane w autokarze przez pilota na początku wyjazdu na wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych, wstępy do zwiedzanych obiektów, taksy klimatyczne, zestaw słuchawkowy audio-guide.
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych: 90zł/os.
  • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości pielgrzymki,

Zapisy:

Formularz rejestracyjny znajduje się poniżej. W razie jakichkolwiek problemów proszę wysłać maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zgłoszeń:

Są jeszcze wolne miejsca.

Informacje:

Pielgrzymce przewodził będzie ks. Biskup Andrzej Czaja. Oprócz zwiedzania przewidziany jest również wypoczynek nad morzem.

Pobierz program pdf icon