Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

gala 9 06 2022 5

W piątek 15 lipca 2022 zakończyła się Jubileuszowa Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli do Słowenii pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Czai. Uczestnicy pielgrzymki odkrywali piękno Słowenii czy też Austrii zwiedzając nie tylko zabytkowe miejscowości, ale również zachwycali się pięknem przyrody.

Poniżej świadectwo jednej z Uczestniczek pielgrzymki.

Ku mojej wielkiej radości byłam jedną z wielu uczestników pielgrzymujących wraz z ks. Biskupem Andrzejem po pięknych miejscach Słowenii i Austrii, była też Chorwacja i przejazdem Włochy. Był to czas modlitwy, karmienia się Słowem Bożym, odpoczynku, radości, spotkań z drugim człowiekiem, poznawania cudów przyrody i degustowania serwowanych specjałów.
Dziękuję Panu Bogu za wszystkie te chwile. Organizatorom, którzy dopięli wszystko na ostatni guzik. Program bardzo przemyślany- obszerny i urozmaicony.
Super było poznać księdza Biskupa, który oczywiście przewodniczył duchowo, ale też był jak każdy z nas - kroczący po pielgrzymkowym szlaku z uśmiechem, dobrym humorem i otwartością na każdego z nas. Podziękowania na ręce Pana Piotra w stronę Wydziału Katechetycznego za organizację oraz za troskę o wszystko i o wszystkich i oczywiście za piękną fotorelację. Pani przewodnik, która z pasją opowiadała o poznawanych miejscach, kierowcom za bezpieczną jazdę i pozostałym pielgrzymom za to, że byliśmy jak jedna wielka rodzina. Przeżyte chwile są zachętą do oczekiwania na kolejną pielgrzymkę w nieznane miejsca na świecie.

Małgorzata Gruszka