Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

rodzina studia

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Opolskiej ogłasza nabór do dwuletniego Studium Poradnictwa Rodzinnego. Studium adresowane jest do osób z wyższym wykształceniem, które pragną posiąść specjalistyczną wiedzę z zakresu metod Naturalnego Planowania Rodziny i podstawowe, praktyczne umiejętności pracy z narzeczonymi i małżeństwami w katolickiej poradni rodzinnej. Studium trwa 2 lata. Zajęcia odbywają się w soboty (6 sobót w semestrze od godz. 8.30 – 17.45).

dzien katechety 16 09 2021 45

W dniu 16 września 2021 r. w Opolu odbył się Dzień Katechety i Nauczyciela w diecezji opolskiej. Eucharystii w kościele seminaryjnym przewodniczył bp Andrzej Czaja, a homilię wygłosił bp Rudolf Pierskała. Zwracając się do zebranych katechetów, sióstr zakonnych i księży, bp Pierskała podkreślił w czasie homilii, że katecheta powinien swoim życiem nie tyle popychać, co pociągać i przyciągać innych do Boga. Odnosząc się do czytania z 1 Listu do Tymoteusza zachęcał obecnych, by byli dla swoich uczniów wzorem w mowie, w obejściu, w miłości, w wierze, w czystości. „To jeden z warunków zdobywania autorytetu i szacunku u swoich uczniów” – stwierdził biskup. Zwrócił uwagę, że posługa katechety to szczególny charyzmat, stąd katecheci są charyzmatykami wezwanymi do głoszenia słowa Bożego nie tylko w szkole, ale i poza nią. Zachęcał też katechetów, by w swej posłudze odznaczali się wytrwałością i cierpliwością.

dzien katechety 2021 09 16

W imieniu Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai serdecznie zapraszamy wszystkich Nauczycieli oraz Pracowników oświaty, Katechetów świeckich, Siostry zakonne oraz Księży katechizujących, do uczestnictwa w Dniu Katechety i Nauczyciela, który odbędzie się w czwartek, 16 września 2021 roku w kościele seminaryjnym w Opolu.

Gościem specjalnym tegorocznej konferencji będzie s. Anna Bałchan SMI. Na co dzień Siostra pomaga kobietom i ich dzieciom zagrożonym lub dotkniętym przemocą seksualną, ofiarom prostytucji i ich rodzinom, ofiarom handlu kobietami. W 2001 założyła Stowarzyszenie im. Marii Niepokalanej na Rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom w Katowicach, funkcjonujące obecnie jako Stowarzyszenie „PoMOC” dla Kobiet i Dzieci im. Marii Niepokalanej w Katowicach.

Spotkanie rozpoczynamy Eucharystią o godz. 16:30 w kościele seminaryjnym pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai. Po Mszy konferencja oraz najważniejsze informacje Wydziału Katechetycznego.

Zapraszamy również wszystkich Nauczycieli, pracowników oświaty na wspólne rozpoczęcie roku szkolnego, będzie to zarazem inauguracja roku szkolno-katechetycznego połączona z konferencją przedmiotowo-metodyczną. Na zakończenie spotkania będą wystawiane zaświadczenia. Niech nikogo z nas nie zabraknie na tym wydarzeniu. Prosimy zabrać ze sobą świece.

Gdyby w związku z dynamiczną sytuacją epidemiologiczną były jakieś przeciwskazania co do organizacji tego wydarzenia to będziemy na bieżąco informowali - prosimy śledzić naszą stronę.

 

 

 

konsultacje metodyczne nowe podreczniki 2021

Ze względu na zapotrzebowanie zamieszczamy filmik ze szkolenia dla katechetów uczących w szkole podstawowej na temat pracy z nowymi diecezjalnymi podręcznikami i nową podstawą programową.

W sposób szczególny przybliżyć chcemy nowy model lekcji, w oparciu o który skonstruowane są katechezy w nowych podręcznikach, zwłaszcza w klasach starszych – tzw. katechezę indukcyjną.

konsultacja zbiorowa awans zawodowy

Katechetów (Świeckich, Siostry Zakonne i Księży) ubiegających się o kolejne stopnie awansu zawodowego, którzy chcieliby do końca września skorzystać z konsultacji związanych z awansem zawodowym, prosimy o kontaktowanie się mailowo w celu umówienia spotkania:

nauczyciele ubiegający się o stopień nauczyciela kontraktowego - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nauczyciele ubiegający się o stopień nauczyciela mianowanego - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
nauczyciele ubiegający się o stopień nauczyciela dyplomowanego - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.