orszak 2022 10W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2022 roku, po rocznej przerwie spowodowanej ubiegłorocznym lockdownem,  odbył się dziewiąty Orszak Trzech Króli pod hasłem „Dzień dziś wesoły”. Orszak Trzech Króli, zwany też ulicznymi jasełkami, rozpoczął się na placu Jana Pawła II występem kolędowym wokalistów Studia Emisji Głosu Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu.
W imieniu organizatorów wszystkich uczestników orszaku przywitał ks. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego.
Barwny korowód ruszył w kierunku Opolskiego Rynku wraz ze Świętą Rodziną i Trzema Królami. Za Królami w pochodzie maszerowały ich barwne orszaki, które tworzyli tradycyjnie uczniowie opolskich szkół wraz z nauczycielami: niebieski orszak afrykański króla Baltazara, zielony orszak azjatycki króla Melchiora i czerwony europejski króla Kacpra. W Orszaku udział wzięli opolscy biskupi bp. Andrzej Czaja i bp. Rudolf Pierskała, proboszcz parafii katedralnej ks. Waldemar Klinger, przedstawiciel urzędu miasta wiceprezydent Przemysław Zych i licznie zebrani mieszkańcy Opola i okolicznych miejscowości. W tej wyjątkowej procesji niesiona była również kopia obrazu Matki Boskiej Opolskiej w asyście Dzieci Maryi. W trakcie przejścia ulicami miasta wspólnemu kolędowaniu akompaniowała orkiestra dęta ze Szczepanowic pod batutą Szymona Klimańskiego, a dzięki pomocy wolontariuszy uczestnicy orszaku otrzymali tradycyjne korony i kolorowe chorągiewki.

plakat O3K 2022

Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, który przemaszeruje ulicami Opola w czwartek, 6 stycznia 2022 roku.

Program i trasa

O godz. 14.30 – spotykamy się na Placu Jana Pawła II w Opolu (plac przed teatrem im. Jana Kochanowskiego).
O godz. 15.00 – Orszak wyrusza z Placu Jana Pawła II, przechodzimy ul. Ozimską w kierunku Placu Wolności, a następnie obok kościoła oo. Franciszkanów wchodzimy na Rynek, gdzie odbędzie się pokłon Trzech Króli i wspólnym kolędowaniem zakończymy orszak.

Hasło

Hasło tegorocznego orszaku: „Dzień dziś wesoły!” Orszakiem Trzech Króli rozpoczynamy również obchody 50-lecia Diecezji Opolskiej.
Każdy z uczestników otrzyma koronę, dlatego zapraszamy wszystkich do włączenia się w tworzenie orszaku.

dnt logo 2021

Szanowni Państwo Katecheci i Katechetki!
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ogłasza nabór dla uczniów szkół podstawowych (klasa VIII) i klasa I szkół średnich maturalnych. Na stronie www.dzielo.pl znajduje się informacja o możliwości i kryteriach uzyskania stypendium.
Pierwszy etap to wypełnienie informacji – patrz załącznik pdf icon  – i przesłanie na jeden z podanych adresów:
- ks. Krzysztof Matysek, Biedrzychowice 117; 48-250 Głogówek
Proszę na tym etapie nie przesyłać żadnych innych dokumentów! Dalsze informacje kandydaci otrzymają drogą mailową.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 stycznia 2022.

Telefon kontaktowy: Ks. Krzysztof Matysek: 605 681 923 dzwonić po godz. 20.00

Szczęść Boże!