Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

sp huzarZ żalem zawiadamiamy, że w dniu 11 stycznia 2021 roku odeszła do Pana, śp. Małgorzata Huzar (50 l.), katechetka Zespołu Szkół nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu.

Tak wspomina śp. Małgorzatę społeczność szkolna:

"Kiedy odlatują anioły
Skrzydła swoje rozwijają srebrne
Szelestem cichym
Odchodzą w podróże podniebne…

Tak odeszłaś, Gosiu, w swoją podróż podniebną… Kto Ciebie znał, ten wie, że byłaś Aniołem – świadkiem dobroci i piękna na ziemi. Niosłaś światło, a wszędzie tam, gdzie byłaś, robiło się jasno. Uśmiechnięta, pełna dobrej energii, zawsze elegancka. Otwarta na drugiego człowieka – nieważne, kim był: kolegą z pracy, uczniem, kimś nowopoznanym, obcym – potrafiłaś sprawić, że czuł się ważny, doceniony. Dlatego tak bardzo kochali Cię Twoi uczniowie: ponieważ dawałaś im swój czas, chciałaś rozmawiać i pomagać. Wszystkich uczyłaś tej uważności na drugiego człowieka – nie tylko kierując Szkolnym Klubem Wolontariatu, ale też codziennie, poprzez swoje zwykłe-niezwykłe życie…. Czy były to szkolne uroczystości i wyjątkowe wydarzenia, czy jedynie zwyczajne lekcje, zawsze z jednakową energię oddawałaś na nich część siebie.

Gosiu, ktoś znany kiedyś napisał, że „przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać”. Dziękujemy Ci za Twoje bycie tym cichym aniołem wśród nas. Uczyłaś nas, jak rozwijać skrzydła i jak wznosić się ponad szarą codzienność – do ostatniej chwili… Teraz rozwijaj swoje w tej podróży podniebnej – tam się kiedyś spotkamy…"

Msza św. pogrzebowa odbędzie się we wtorek 19 stycznia 2021 o godz. 12.00 w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się po Mszy żałobnej o godz. 13.00 na cmentarzu w Koźlu.

Pogrążonej w bólu Rodzinie składamy wyrazy współczucia i żalu. Polecajmy śp. Małgorzatę Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.


 

medal olimpijski

Szanowni opiekunowie i finaliści 7 edycji Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie!
W związku z tym, że większość spośród 63 prac zakwalifikowanych do finału Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie pod hasłem „Sportowiec jako wzór osobowy” wpłynęło do Wydziału Katechetycznego w ostatnich dniach grudnia 2020 roku, a także ze względu na obostrzenia wynikające z pandemii, co sprawia iż prace finałowej komisji konkursowej prowadzone są zdalnie, wyniki finału OWiWwS zostaną podane w ostatnim tygodniu stycznia 2021.
Jak tylko wyniki będą znane, wówczas zostaną opublikowane na stronie Wydziału Katechetycznego, a także informacja o wynikach zostanie wysłana na adres mailowy opiekunów, których uczniowie uczestniczą w finale olimpiady.

 

 

biblia audio mlodych

Katolickie Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” oraz BIBLIA AUDIO Superprodukcja zapraszają do drugiej edycji projektu „Biblia Audio Młodych”.

Projekt to dźwiękowa opowieść biblijna przygotowana przez młodych aktorów, wzbogacona akustycznymi efektami specjalnymi i oryginalną muzyką. Celem jest uhonorowanie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, a jednocześnie ułatwienie przygotowań do kolejnych edycji przyszłym uczestnikom.

W realizacji w 2020 r. udział wzięli uczestnicy XXIII edycji z kilkunastu diecezji w Polsce oraz koordynatorzy Konkursu, łącznie 45 osób. Komentarze wprowadzające do historii dodali ks. prof. dr hab. Mirosław Stanisław Wróbel oraz Sławomir Józefiak.

II edycja Biblii Audio Młodych będzie skorelowana z XXV edycją Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Założenia projektu www.okwb.pl

 

pomoc chorwacji plakat

Wspieramy i przekazujemy informacje o akcji zorganizowanej przez Katechetkę naszej diecezji "Chorwacja potrzebuje naszej pomocy!"
Niestety silne trzęsienie ziemi, które nawiedziło północną Chorwację pozbawiło życia co najmniej siedem osób, równając z ziemią wiele domów, pozostawiając ich właścicieli bez dachu nad głową oraz bez podstawowych środków do życia. Trzęsienia nie ustają…
 
Potrzebny jest najmniejszy gest dobroci, każdy tak samo ważny…
 
Przyłącz się do akcji ofiarowując swój dar. Na plakacie wszelkie potrzebne informacje.

 

 

orszak tlum

Niestety ze względu na czas Kwarantanny Narodowej spowodowanej pandemią wirusa Covid 19, Orszak Trzech Króli, w tradycyjnej formie nie odbędzie się. Dlatego mamy kilka propozycji świętowania Epifanii w 2021 roku. Można wybrać jedną z nich lub włączyć się we wszystkie działania. Propozycję mogą stanowić inspirację dla Księży w kościele, jak również dla Rodziny z wykonaniem w domu.

Mini Orszak

Mini Orszak to wspólne kolędowanie połączone z występem jasełkowym czy koncertowym, w którym występuje element pokłonu przed Świętą Rodziną czy wędrowania do szopki. Może się odbywać w parafiach w taki sposób, który szanuje prawo i zapewnia bezpieczeństwo sanitarne osób uczestniczących, czyli w małych grupach.

Najprostszy scenariusz to wejście Trzech Królów do kościoła, podejście do szopki i rozpoczęcie śpiewania kolęd Dzieciątku. Jeżeli warunki lokalne pozwolą takie wejście można zorganizować w postaci większej wędrówki wraz z uczestnikami po nawie kościoła. Po przyjściu do szopki może odbyć się małe przedstawienie jasełkowe lub po prostu kolędowanie, czy też mały koncert. Najważniejszą częścią Mini Orszaku jest pokłon Świętej Rodzinie wykonany przez Trzech Królów oraz uczestników oraz śpiewanie kolęd. Organizator może powtórzyć ten scenariusz kilka razy tego dnia.