Zamieszczamy program tegorocznych dni skupienia oraz rekolekcji. Przypominamy, że zgodnie z "Zasadami posługi katechetycznej w diecezji opolskiej" każdy katecheta jest zoobowiązany do uczestniczenia w ciągu roku w dniu skupienia i raz na 2 lata w rekolekcjach.

Zapraszamy również do uczestniczenia w pielgrzymkach. Jednodniowa pielgrzymka jest równoznaczna z uczestnictwem w dniach skupienia, a wakacyjna pielgrzymka jako uczestnictwo w rekolekcjach.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z zamieszczonymi informacjami. Od tego roku ze względu również na obecną sytuację jedyną możliwością dokonania opłaty za udział w dniach skupienia oraz rekolekcjach będzie przelewem na podane konto na 14 dni przed datą rozpoczęcia rekolekcji czy dnia skupienia.

skupienieDNI SKUPIENIA

Podczas tegorocznych dni skupienia jak również rekolekcji będą nam towarzyszyły postacie błogosławionych oraz świętych. Program każdego dnia skupienia jest ramowy: adoracja, konferencja, spotkanie, Eucharystia. Rozpoczynamy o godz. 9.00, a kończymy ok. 13.00.

1. Dzień Skupienia z bł. Chiara Luce Badano

Prowadzący: ks. Jerzy Kostorz
Termin: 27.06.2022, poniedziałek, g. 9.00

rekolekcjeREKOLEKCJE

Podczas rekolekcji będą nam towarzyszyły postacie błogosławionych oraz świętych. Rekolekcje rozpoczynamy w dniu przyjazdu o godz. 18.00, a kończymy w dniu wyjazdu po obiedzie.

6. Rekolekcje adwentowe ze św. Ritą

Miejsce: Głębinów, sanktuarium św. Rity
Prowadzący: ks. Przemysław Seń
Termin: 17-19.12.2021, piątek – Niedziela
Opłata: 240 zł

7. Rekolekcje feriowe z bł. Marią Luizą Merkert

Miejsce: Głuchołazy, gen. Andersa 74, Ośrodek Skowronek
Prowadzący: o. Kazimierz Zdziebko OMI
Termin: 4-6.02.2022, piątek – Niedziela
Opłata: 220 zł

8. Rekolekcje wielkopostne ze św. Franciszkiem z Asyżu

Miejsce: Góra Św. Anny, aleja Jana Pawła II 7, Dom Pielgrzyma
Prowadzący: o. Kamil Tymecki OFM
Termin: 5-7.03.2022, piątek – Niedziela
Opłata: 220 zł

9. Rekolekcje wakacyjne -Camino droga św. Jakuba

Miejsce: Nyska droga Camino
Prowadzący: ks. Piotr Bekierz
Termin: 29.06 - 1.07.2022 środa - piątek
Opłata: W zależności od ilości Uczestników.

pielgrzymkiPIELGRZYMKI

Zapraszamy Katechetów i Nauczycieli do uczestniczenia w Diecezjalnych Pielgrzymkach. Jednodniowa pielgrzymka jest równoznaczna z uczestnictwem w dniach skupienia, a wakacyjna pielgrzymka jako uczestnictwo w rekolekcjach. Formularz zgłoszeniowy na pielgrzymki będzie osobno i zostanie podany w późniejszym terminie.

1. Weekendowe Pielgrzymki Katechetów i Nauczycieli śladami św. Jana Pawła II oraz śladami bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego

W tym roku szkolnym chcemy zorganizować 2 pielgrzymki weekendowe dla Katechetów i Nauczycieli. Szczegółowy program oraz zapisy będą zamieszczone na naszej stronie wydziałowej.

2. Wakacyjna Pielgrzymka Katechetów i Nauczycieli

Ze względów na pandemię propozycja pielgrzymki zostanie podana w późniejszym terminie. Prosimy o śledzenie informacji na naszej stronie.

dzien skupieniaINFORMACJE

▪ Dzień skupienia rozpoczynamy o godz. 9.00, kończymy tego samego dnia ok. godz. 13.00. W trakcie Dnia Skupienia nie zapewniamy pełnego posiłku.
▪ Rekolekcje rozpoczynamy w dniu przyjazdu o godz. 18.00, a kończymy w dniu wyjazdu po obiedzie.
▪ Prosimy o punktualne przybycie!
▪ Opłatę za udział w dniach skupienia oraz rekolekcjach dokonuje się przelewem na poniżej podane konto na 14 dni przed datą rozpoczęcia rekolekcji czy dnia skupienia.

formularz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Najpierw za pomocą formularza zgłoszeniowego należy wybrać rekolekcje bądź dzień skupienia i wypełnić wszystkie pola formularza. Po wypełnieniu formularza klikamy na dole formularza w ikonkę "Prześlij". Po prawidłowym wypełnieniu tych kroków pojawi się informacja, że zgłoszenie zostałow wysłane, co jest jednoznaczne z zapisaniem się.

▪ Zgłoszenie udziału w Rekolekcjach i Dniach Skupienia dokonujemy tylko drogą elektroniczną. Zgłoszenia można dokonać w następujący sposób:
1. klikamy w link
2. wypełniamy wymagane pola formularza
3. po wypełnieniu klikamy na dole formularza w ikonkę „Prześlij”
4. po przejściu tych kroków pojawi się informacja, że zgłoszenie zostało wysłane, co oznacza, że zgłoszenie zostało przeprowadzone pomyślnie.

przelew

PRZELEW

Następnie Osoba zgłoszona dokonuje opłaty za udział w rekolekcjach bądź dniu skupienia za pomocą przelewu. Należy dokonać przelewu na 14 dni przed datą rozpoczęcia rekolekcji bądź dnia skupienia.

Dane potrzebne do przelewu za udział w rekolekcjach czy też dniu skupienia:

Kuria Diecezjalna w Opolu, ul. Książąt Opolskich 19, 45-005 Opole
NIP 754-16-40-370
BANK PeKaO S.A. I O/OPOLE
67 1240 1633 1111 0000 2651 3656
Bardzo ważny jest tytuł przelewu: REKOLEKCJE / DZIEŃ SKUPIENIA nr ... (i tutaj piszemy numer rekolekcji bądź dnia skupienia).