Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

konferencja 12 12 201912 grudnia 2019 w Auli Politechniki Opolskiej, przy ulicy Prószkowskiej 76, odbyła się konferencja: “Polski alpinizm i himalaizm” połączona z wręczeniem nagród laureatom, nauczycielom i szkołom biorącym udział w  Olimpiadzie Wiedzy i Wartości w Sporcie – 6 edycja: "Polski alpinizm i himalaizm”.
Prelegentami konferencji byli m.in. Pani Prof. Ewa Roszkowska z Uniwersytetu Krakowskiego, Ks. Prof. Piotr Morciniec z Uniwersytetu Opolskiego, Pan dr Tomasz Grzywacz z Uniwersytetu w Gdańsku. W dyskusji panelowej podczas konferencji uczestniczyli „ludzie gór”: Aleksandra Dzik - na swoim koncie ma m.in. wejście na ośmiotysięczny Gasherbrum II (8035 m n.p.m.), ponadto jako pierwsza Polka zdobyła jedną z najniebezpieczniejszych gór świata – Pik Pobiedy (7439 m n.p.m.) uzyskując prestiżowy tytuł Śnieżnej Pantery; Arkadiusz Tabisz – instruktor Polskiego Związku Alpinistycznego, ma zdobytych i wytyczonych wiele dróg wspinaczkowych, autor przewodników górskich; Jarosław Cieśliński – dyrektor jednej z opolskich podstawówek, alpinista, podróżnik oraz Piotr Dobrowolski, zdobywca Korony Gór Polski, który opowiadał o fenomenie Szkolnego Klubu Górskiego.W tegorocznym konkursie nagrodzonych zostało ponad 35 uczniów, 18 nauczycieli, oraz 16 szkół.
Składamy serdeczne podziękowania wielu sponsorom, którzy ufundowali cenne nagrody m.in. laptop, tablety, vouchery na meble, sprzęt sportowy, projektor, telewizor czy wycieczki.

 

Zapraszamy do zobaczenia fotorelacji z dzisiejszego wydarzenia - wszystkie zdjęcia można zobaczyć jak również pobrać tutaj jpg ikonka

etap finalowy wielicki 2010Ponad 130 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski spotkało się w czwartek 5 grudnia 2019 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, edycja 6: Polski alpinizm i himalaizm. Uczniowie biorący udział w dzisiejszym finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział prawie 1000 uczniów.
Test finałowy liczył 36 pytań. Oprócz pytań otwartych i zamkniętych jedno pytanie miało charakter opisowy, refleksyjny. Tematyka dotyczyła alpinizmu i himalaizmu Polaków. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się również znajomością życia świętych, jak również rożnymi tekstami papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI czy Franciszka.

plakat final olimpiady 05 12 2019Za nami pierwszy etap Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie, 6 edycji: „Polski aplinizm i himalaizm”. Jest nam niezmiernie miło, że tak wielu z Was odpowiedziało na nasze zaproszenie – prawie 90 szkół ponadpodstawowych z całej Polski uczestniczyło w etapie szkolnym.
Z tej racji, że wciąż spływają do nas protokoły z wynikami etapu szkolnego, a wielu z Was chciałoby zaplanować już przyjazd na etap finałowy, poniżej zamieszczamy dokładny program tego wydarzenia. Wszystkich uczniów, którzy zdobyli wymaganą liczbę punktów i zakwalifikowali się do etapu finałowego zapraszamy wraz z opiekunami na etap finałowy, który odbędzie się 5 grudnia 2019 r. (czwartek) w auli seminaryjno-akademickiej w Opolu ul. Drzymały 1.

Program:
od godz. 10.00 rejestracja
godz. 11.00 test finałowy
godz. 12.00 spotkanie z Krzysztofem Wielickim - legendą światowego himalaizmu.

Przypominamy, że jeśli Państwo nie odesłali do nas "Oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych" to prosimy o przywiezienie ze sobą „Zgody na przetwarzanie danych” każdego ucznia, który dostał się z Państwa szkoły do etapu finałowego (formularz był zamieszczony w teczce, którą Państwo otrzymali, bądź wysyłany drogą elektroniczną). Również na miejscu będzie można wypełnić taki formularz.

Zamiezczami listę uczestników etapu szkolnego, którzy zakwalifikowali się to etapu fianłowego - zobacz listę. pdf icon

Jednocześnie przypominamy, że zmieniała się punktacja. Maksymalna liczba punktów do zdobycia to 53 pkt.
Minimalna ilość punktów kwalifikująca do etapu finałowego to 26 pkt. (50 % prawidłowych odpowiedzi).

Plakat Olimpiada 2019

WPROWADZENIE

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskie oraz Urzędem Miasta Opole organizują konkurs wiedzy „OLIMPIADA WIEDZY I WARTOŚCI W SPORCIE” 6 EDYCJA: POLSKI ALPINIZM I HIMALAIZM. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone zostaną z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej z alpinizmem i himalaizmem. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz bezpiecznego chodzenia po górach. Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play” oraz „Stop zwolnieniom z WF-u”.