Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

etap finalowy olimpiady 27 2022W związku z dynamiczną sytuacją pandemiczną jak również w trosce o bezpieczeństwo Uczniów i Nauczycieli zmuszeni zostaliśmy do zmiany organizacji etapu finałowego Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie.
Postanowiliśmy nie organizować etapu finałowego w auli wydziałowo-seminaryjnej w Opolu jak to tradycyjnie miało miejsce. Każdy z Nauczycieli Koordynatorów tego konkursu otrzyma na maila test dla ucznia w celu przeprowadzenia etapu finałowego w swojej szkole z zachowaniem zasad i wytycznych regulaminu.
W środę 26.01.2022 na maila Nauczyciela jak również na adres mailowy szkoły wysłany zostanie test dla ucznia z odpowiednimi dokumentami wśród których znajdują się: protokół etapu finałowego, regulamin przeprowadzenia etapu finałowego.
Prosimy Szkolną Komisję Konkursową o:
- przeprowadzenie etapu finałowego wśród uczniów, którzy się do niego zakwalifikowali,
-  zachowanie wyznaczonego terminu etapu finałowego – 27.01.2022 r., godz. 11.00
- zapoznanie się z załączonym regulaminem,
- odesłanie protokołu na adres Wydziału Katechetycznego w regulaminowym terminie do dwóch dni od zakończenia etapu finałowego (decyduje data stempla pocztowego),
- załączenie egzemplarzy odpowiedzi wszystkich uczniów.

Serdecznie pozdrawiamy i życzymy Państwu i Uczniom powodzenia w konkursowych zmaganiach.

Przypominamy, że do udziału w konkursie zgłosiło się 60 szkół ponadpodstawowych z całej Polski. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 151 Uczestników.

Zamieszczamy listę uczestników etapu szkolnego, którzy zakwalifikowali się to etapu finałowego  pdf icon

 

konkurs wiedzy i wartosci w sporcie 2021Za nami pierwszy etap Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie. Hasło tegorocznej 8 edycji brzmi: „Idea olimpizmu - wychowanie do zwycięstwa i porażki”. Jest nam niezmiernie miło, że mimo pandemicznego czasu, tak wielu z Was odpowiedziało na nasze zaproszenie – prawie 60 szkół ponadpodstawowych z całej Polski uczestniczyło w etapie szkolnym. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 151 Uczestników.

Zamieszczamy listę uczestników etapu szkolnego, którzy zakwalifikowali się to etapu finałowego  pdf icon

Plakat Olimpiada 2022 zmiana

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskie oraz Urzędem Miasta Opole, organizują konkurs wiedzy OLIMPIADA WIEDZY I WARTOŚCI W SPORCIE, 8 EDYCJA: IDEA OLIMPIZMU – WYCHOWANIE DO ZWYCIĘSTWA I PORAŻKI. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów. Pytania w teście ułożone są z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu. Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej z ideą olimpizmu. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz bezpiecznego chodzenia po górach. Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play”, „Stop zwolnieniom z WF-u”, „Aktywny powrót uczniów do szkół”.
Dzieci są zmęczone siedzeniem w domu, mają obniżoną sprawność fizyczną, pojawia się u nich nadwaga. To sygnały, które coraz częściej można usłyszeć od rodziców i nauczycieli w czasie pandemii. Nauka w domu, przed komputerem i brak bezpośredniego kontaktu z rówieśnikami spowodowały wiele szkód. Dlatego również celem tej edycji olimpiady jest zwiększenie stanu świadomości jak ważna jest kondycja fizyczna dzieci i młodzieży po przerwie od zorganizowanych zajęć z aktywności ruchowej, spowodowanej pandemią koronawirusa.