caritas wolontariat Zaproszenie na Przystań Wolontariatu w Opolu. Ks. dr Arnold Drechsler - Dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej oraz mgr Agnieszka Rosół - Koordynator Szkolnych Kół Caritas w Diecezji Opolskiej serdecznie zapraszają Opiekunów Szkolnych Kół Caritas na Przystań Wolontariatu, która odbędzie się 14 czerwca 2022 r. o godz. 13.00 w centrali Caritas Diecezji Opolskiej, ul. Szpitalna 5A, 45-010 Opole
Program:
Godz. 13. 00 Przywitanie gości oraz przemówienie ks. dra Arnolda Drechslera - Dyrektora Caritas Diecezji Opolskiej.
Godz. 13.20 Omówienie specyfiki działalności Caritas Diecezji Opolskiej.
Godz. 13.40 Spotkanie z Panią Elżbietą Szot – koordynatorem PZC rejonu Kluczbork
Godz. 14.00 Wręczenie podziękowań oraz upominków dla Opiekunów Szkolnych Kół Caritas.
Godz. 14.20 Poczęstunek.
Godz. 15.00 Zakończenie Przystani Wolontariatu.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa pod nr  tel. Agnieszka Rosół 662 975 515 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 09 czerwca 2022 r.

wycieczka krasiejow ukraina W dniu 26 maja miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Szkolne Koło Caritas i Caritas Diecezji Opolskiej zorganizowały wycieczkę do Juraparku w  Krasiejowie dla uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni pochodzących z Ukrainy.
Celem wycieczki była integracja, poznanie prehistorycznego świata dinozaurów jak i atrakcji pobliskiego regionu.  Zaczęliśmy od niezwykłego punktu programu,  jakim  był  Tunel Czasu. Po pełnej wrażeń podróży w czasie, udaliśmy się na spacer ścieżką edukacyjną, która mierzy  1500 metrów.  Kolejnym punktem był Instytut Paleontologiczny, który prezentuje największe w Europie skamieniałości płazów i gadów. Mieliśmy możliwość oglądać te eksponaty  przez szklaną podłogę. W Oceanarium, zostaliśmy przeniesieni w świat podwodnego życia podwodnych zwierząt. Mogliśmy usłyszeć ich głosy  oraz poczuć drgania wywołane ich uderzeniami.
Plac zabaw był dodatkową atrakcja, gdzie dzieci mogły spożytkować nagromadzoną energię , wyładować negatywne emocje i poznać ciekawe formy zabaw.
We wczesnych godzinach popołudniowy na dzieci czekał obiad z deserem.
Uśmiechy na twarzach i szczere słowa wdzięczności pokazały, że  udało nam się dać dzieciom chwilę wytchnienia i zapomnienia od codziennych trosk.

solidarni z ukraina Wolontariusze wraz z opiekunem zorganizowali Kiermasz Słodkości. Zebrane pieniądze, będą wsparciem dla dzieci z Ukrainy w czasie nauki w naszej szkole. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W szkole było dużo radości i optymizmu na kolejne dni szkolne. Zadbaliśmy o to, aby akcja została  przeprowadzona zgodnie z wytycznymi sanepidu. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy przyczynili się do tak dużego przedsięwzięcia. Zebraliśmy: 1.632 zł. Centrala Caritas Diecezji Opolskiej zaokrągliła zebraną kwotę do 3.000 złotych za co serdecznie dziękujemy.
Agnieszka Rosół

kanapki raszowa Wolontariusze wraz z opiekunem, nauczycielami i pracownikami szkoły w Raszowej zakończyli akcję "Potrzebującym w dalekiej podróży". Przez dwa tygodnie przygotowywali od 50 do 200 bułek codziennie do centrum przesiadkowego w Opolu. Kanapki otrzymywali zarówno uchodźcy, jak i kierowcy, którzy jechali  na Ukrainę. To wielkie logistyczne zadanie, ale się udało. Są w trakcie przeprowadzania następnej akcji  i myślą o kolejnej.
Opiekun SKC Gabriela Buczek

dzieci dzieciom 12 2021 6 Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia, przygotowana przez Szkolne Koła Caritas, to nie tylko pomoc dla potrzebujących, ale okazanie niezwykłej atencji i wsparcia. To mądra i rzeczowa pomoc. To dar od Dzieci dla Dzieci. Szkolne Koła Caritas odpowiedziały na 33 listy napisane przez więźniów w których prosili oni o pomoc materialną dla swoich dzieci. Każdy list, w których nie zabrakło szczerej wdzięczności i uznania dla wolontariuszy, budził wiele emocji i empatii wśród uczniów. Paczki zostały dostarczone do rodzin na Święta Bożego Narodzenia.
Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji na rzecz najbardziej potrzebujących – dzieci.