Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

dzieci dzieciom 12 2021 6 Szlachetna Paczka dla Dziecka Więźnia, przygotowana przez Szkolne Koła Caritas, to nie tylko pomoc dla potrzebujących, ale okazanie niezwykłej atencji i wsparcia. To mądra i rzeczowa pomoc. To dar od Dzieci dla Dzieci. Szkolne Koła Caritas odpowiedziały na 33 listy napisane przez więźniów w których prosili oni o pomoc materialną dla swoich dzieci. Każdy list, w których nie zabrakło szczerej wdzięczności i uznania dla wolontariuszy, budził wiele emocji i empatii wśród uczniów. Paczki zostały dostarczone do rodzin na Święta Bożego Narodzenia.
Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji na rzecz najbardziej potrzebujących – dzieci.

skc dobrzen 2021 2 Wolontariusze ze  Szkolnego Koła Caritas  w Dobrzeniu Wielkim  wraz z opiekunami panią Beatą Cholewą i panią Sylwią Paprocką zakończyli szereg akcji. Przeprowadzili zbiórkę środków higieny dla Centrum Rehabilitacji dla dzieci w Opolu. Uczniowie, zgodnie z potrzebami ośrodka, przynosili: oliwki i kremy Bambino, chusteczki higieniczne wyciągane z pudełka, chusteczki nawilżane, ręczniki kuchenne, ściereczki, mydło w płynie, płyny: do czyszczenia, do szyb, do naczyń. Pomogli również   wychowankom  Domu Dziecka w Turawie.  Dzięki wsparciu uczniów i rodziców szkoły zebrali książki, przybory szkolne, różne gry, kosmetyki, zabawki i słodycze, które przekazali w formie paczek.
Dziękują za okazane serce dla wszystkich w potrzebie.

adwent debska kuznia 2021 1 Adwent, pobudza wielu z nas do  refleksji, otwartości  względem innych i pogłębienia  więzi. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Dębskiej Kuźni przyczynili się do tego, aby wiele osób godnie i radośnie przeżyło tegoroczne święta. Przygotowali 16 upominków  dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim, paczkę dla dziecka więźnia i 13 paczek dla społeczności lokalnej w trudnej sytuacji materialnej.
Wszystkim darczyńcom, serdecznie dziękujemy za każdy adwentowy dar dla potrzebujących.

skc niemodlin 11 2021 "Dobro i miłość mnoży się, kiedy się nią dzielimy". Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Niemodlinie włączyli się w dzieło miłosierdzia zbierając środki higieniczne dla chorych dzieci. Kolejny raz cała społeczność szkolna odpowiedziała dużym zaangażowaniem w to diecezjalne dzieło, dzięki czemu przekazaliśmy wiele darów do Centrum Rehabilitacji Dzieci w Opolu.

dzien empatii 2021 7 Dnia 16 i 17 listopada 2021r.  wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Dębskiej Kuźni przygotowali Dzień Empatii i Tolerancji.
Uczniowie, w ramach lekcji wychowawczych, uczestniczyli w  pogadankach dotyczących wyżej wymienionych wartości. Oglądali eksperymenty społeczne, słuchali bajki terapeutycznej, odpowiadali na pytania ujęte w ankiecie a dotyczące własnej świadomości o empatii i tolerancji.
Członkowie Szkolnego Koła Caritas rozdawali serduszka i lizaki z myślą wspierającą. Każda klasa otrzymała  serca z wyrazami uznania i szacunku. Na szkolnym korytarzu, przy „ stoliku empatycznym” można było porozmawiać z panią pedagog o tym jak być empatycznym i tolerancyjnym.
W tych dniach towarzyszył wszystkim uśmiech,  dobry humor i otwarte serca.