podrecznik laptopW związku z pracą wielu szkół w trybie zdalnym bądź hybrydowym udostępniamy fragmenty nowych podręczników do klasy I i V w formatach pdf. Jednocześnie przypominamy, że podręczniki do pozostałych klas (wg starej podstawy programowej) są dostępne na stronie Wydziału Katechetycznego.

Podręczniki do pobrania - link.

program nauczania 2021Poniżej zamieszczamy program do nauczania religii dla klas IV-VI szkoły podstawowej „Zbawieni w Jezusie Chrystusie” Nr WK/4-6/2014 oraz rogram do nauczania religii dla klas VII-VIII szkoły podstawowej "Krocząc drogą Jezusa Chrystusa" Nr WK/7-8/2017.

Program nauczania religii dla klas IV - VIII  pdf icon

Program Zbawieni w Jezusie Chrystusie dla kl. IV – VI  oraz Krocząc drogą Jezusa Chrystusa dla kl. VII – VIII ma spójną, uporządkowaną strukturę, która w poszczególnych latach koncentruje się na określonych zagadnieniach. Jednocześnie w sposób ciągły i systematyczny poszerza i utrwala już posiadaną przez uczniów wiedzę. Umożliwia młodym chrześcijanom z roku na rok coraz bardziej odpowiedzialne i dojrzałe udzielanie odpowiedzi na wezwanie Chrystusa  zapraszającego ich do wspólnego podążania drogą prowadzącą do zbawienia. Oparty jest na schemacie spirali, która zatacza coraz szersze kręgi.

zdalne komputerZawieszenie zajęć w szkołach to spore wyzwanie dla uczniów i nauczycieli.

Dlatego mając na celu zwiększenie efektywności zdalnej pracy dla Katechetów i uczniów zamieszczamy podręczniki diecezjalne dla szkoły podstawowej z możliwością pobrania.

komunikat podrecznik

W związku z niemożnością wydania nowego podręcznika do klasy V szkoły podstawowej wraz z podręcznikiem metodycznym w przewidywanym terminie (1 września 2020), od początku roku szkolnego 2020/2021 nadal obowiązywał będzie podręcznik do kl. V pt. „Jezus Chrystus naszym Zbawicielem”, co jest zgodne z Uchwałą Komisji Wychowania KEP z dnia 19 września 2018 r. w sprawie obowiązywania „Podstawy programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce” i programów nauczania religii oraz oceny podręczników wraz ze zmianami wprowadzonymi w dniu 5 grudnia 2018 r. – tekst jednolity.

Przepraszamy za zaistniałe komplikacje i utrudnienia, jednocześnie prosimy Katechetów uczących w klasie V szkoły podstawowej o dokonanie sprostowania – w razie konieczności – w swojej placówce edukacyjnej (dot. szkolnej dokumentacji oraz informacji dla rodziców).

Decyzja o pozostawieniu jeszcze na ten rok starego podręcznika do kl. V podyktowana została troską o dobro uczniów oraz pragnieniem dostarczenia Katechetom nowego, sprawdzonego podręcznika, który będzie obecnie realizowany w wersji studyjnej jedynie w wybranych szkołach podstawowych.
W załączniku zamieszczamy tytuł oraz numer dotychczasowego programu i podręcznika do kl. V pdf icon

Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Opolu
ks. Jerzy Kostorz
tel. 664 477 422

podrecznik newsZe względu na prace zdalne nauczycieli i realizację zadań z podstawy programowej w warunkach domowych jak również mając na celu zwiększenie efektywności zdalnej pracy dla Katechetów i uczniów zamieszczamy podręczniki diecezjalne dla szkoły podstawowej z możliwością pobrania.