zak 2022 final 13

W dniu 30 marca 2022 r. przeprowadzony został finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK 2022 pod hasłem „Bliżej Boga, bliżej człowieka”, którego organizatorem jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu wraz z Opolskim Kuratorium Oświaty.

W tegorocznym finale wzięło udział 46 uczniów z klas IV-VI oraz 70 z klas VII-VIII. Decyzją Diecezjalnej Komisji Konkursowej pod przewodnictwem Dyrektora Wydziału Katechetycznego ks. Jerzego Kostorza, próg pozwalający zdobyć tytuł Laureata został w tym roku obniżony do 75%. Biorąc pod uwagę podane kryterium, uczniowie z klas IV-VI musieli osiągnąć co najmniej 44 punkty (na 59 p. możliwych do zdobycia), natomiast z klas VII-VIII 43 punkty (na 58 p. możliwych do zdobycia). Po sprawdzeniu prac Komisja wyłoniła 16 Laureatów z młodszej oraz 14 ze starszej grupy wiekowej.

Wśród Laureatów z klas IV-VI trzy pierwsze miejsca zajęli:

I. Helena Wróbel z Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach – zdobyła 58p./59p. (katechetka: s. Consolata Anna Ratuszny).
II. Laura Rudnicka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach – zdobyła 52p./59p. (katechetka: Elżbieta Misa).
III. Klara Misiurska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Chrząstowicach – zdobyła 51p./59p. (katechetka: Elżbieta Misa).

Wśród Laureatów z klas VII-VIII pierwsze trzy miejsca zdobyli:

I. Martyna Kaplita z Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach – zdobyła 58p./58p. (katechetka: s. Consolata Anna Ratuszny); suma punktów uzyskanych w trzech etapach: 177.
II. Paulina Kaplita z Publicznej Szkoły Podstawowej w Luboszycach – zdobyła 58p./58p. (katechetka: s. Consolata Anna Ratuszny); suma punktów uzyskanych w trzech etapach: 176.
III. Magdalena Gębska ze Szkoły Podstawowej w Krzanowicach – zdobyła 55p./58p. (katecheta: ks. Michał Krupa).

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników, zaś Katechetom składamy gorące podziękowania za przygotowanie uczniów i towarzyszenie im w poszczególnych etapach konkursu.
Co roku zwieńczeniem konkursowych zmagań jest uroczysta gala, podczas której odbywa się rozdanie dyplomów i nagród dla Laureatów poszczególnych konkursów diecezjalnych. W tym roku uroczyste podsumowanie odbędzie się w dniu 9 czerwca o godz. 11.00 w auli Wydziału Teologicznego UO przy ul. Drzymały 1a w Opolu. Do Katechetów i do szkół wysłane zostaną drogą elektroniczną stosowne zaproszenia.

Załączniki:

- Protokół i lista Laureatów DKWR Żak 2022