Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

zak foto 2021

W dniu 19 października 2021 roku odbył się etap szkolny Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – ŻAK 2022, w którym wzięli udział uczniowie ze 143 szkół podstawowych z naszej diecezji. Tegoroczny konkurs odbywa się pod hasłem: „Bliżej Boga, bliżej człowieka” i nawiązuje do obchodów jubileuszu 50-lecia istnienia Diecezji Opolskiej oraz jego hasła „Bliżej Boga-Człowieka”. Mając na uwadze główny cel konkursu ujęty w Regulaminie oraz po zasięgnięciu opinii Katechetów, Organizator DKWR Żak podjął decyzję o umożliwieniu wzięcia udziału w etapie rejonowym większej liczbie uczniów.
Z tego względu w klasach IV-VI próg kwalifikujący do kolejnego etapu został obniżony z 75% do 65%. W młodszej grupie do kolejnego etapu zakwalifikowali się więc wszyscy uczniowie, którzy uzyskali minimum 39 punktów – zob. listę: wyniki kl. IV-VIpdf icon


Natomiast w przypadku klas VII-VIII próg kwalifikujący do drugiego etapu został obniżony z 75% do 70%. Z tego względu w starszej grupie do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczniowie, którzy zdobyli minimum 44 punkty – zob. listę: wyniki kl. VII-VIII pdf icon

Wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego składamy serdeczne gratulacje i przypominamy, że odbędzie się on w czwartek 9 grudnia 2021 roku. Dokładne miejsca w rejonach, w których odbędzie się drugi etap konkursu, zostaną podane pod koniec listopada br. Prosimy o śledzenie tej informacji na stronie Wydziału Katechetycznego. Ponadto do Katechetów zostanie wysłany mail zawierający informacje dotyczące przebiegu DKWR Żak w poszczególnych rejonach.
Prosimy również o zapoznanie się z literaturą do etapu rejonowego i przypominamy, że do każdego etapu konkursu obowiązuje literatura tylko z danego etapu.