Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

final olimpiada 7 04 2022 25Ponad 130 uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski spotkało się w czwartek 7 kwietnia 2022 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy 8. edycji "Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie". Temat tegorocznej edycji: „Idea olimpizmu - wychowanie do zwycięstwa i porażki”. W tym roku w konkursie uczestniczyło ponad 500 Uczniów z 62 szkół ponadpodstawowych.
Pytania w teście finałowym dotyczyły idei olimpizmu. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” poznawali nie tylko sylwetki Olimpijczyków, ale również wykazywali się znajomością nauczania papieża Franciszka czy też literaturą naukową dotyczącą roli sportu w wychowaniu i ewangelizacji.

"Choć pandemia przez ostatnie dwa lata wpłynęła na frekwencję uczestników, to i tak nie mamy na co narzekać" – przyznaje ks. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Opolskiej.
Gośćmi finałowego etapu byli olimpijczycy: sztangista Bartłomiej Bonk - olimpijczyk z Pekinu (2008) i Londynu (2012) oraz kajakarz Piotr Kuleta - olimpijczyk z Londynu. Spotkanie, które prowadził dziennikarz sportowy Donat Przybylski, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Młodzież miała nie tylko możliwość uczestniczenia w dyskusji, ale również mogła indywidualnie spotkać się z Gośćmi, zadać pytanie, "zdobyć" autograf czy zrobić pamiatkowe zdjęcie. "Cieszę się, że jest takie zainteresowanie i nadzieja na kolejnych olimpijczyków, którzy być może pójdą w ślady moje lub innych sportowców" - dodaje Piotr Kuleta, olimpijczyk z Londynu i medalista Mistrzostw Świata i Europy.

Komisja konkursowa po sprawdzeniu testów wyłoniła 25 najlepszych uczniów - laureatów 8 edycji konkursu „Olimpiady Wiedzy Wartości w Sporcie”. W tegorocznej edycji nagrodzeni zostaną:
Zamieszczamy listę podsumowującą etap finałowy pdf icon


Protokół etapu finałowego  pdf icon


Lista nagrodzonych Laureatów  pdf icon


Lista nagrodzonych Nauczycieli oraz Szkółpdf icon


Prezentacja podsumowująca 8. edycje projektupdf icon

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 9 czerwca 2022 r. w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego podczas uroczystej gali podsumowującej wszystkie konkursy. Początek o godz. 11.00.
Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje, a nauczycielom gorące podziękowanie za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uczniów.