Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

OTK 2026 wyniki etapu diecezjalnego15 stycznia 2026 roku na terenie całej Polski odbył się etap diecezjalny XXXVI Olimpiady Teologii Katolickiej – SZCZECIN 2026. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Chrzest i misja św. Ottona z Bambergu”, przybliżając młodzieży postać wielkiego apostoła Pomorza oraz znaczenie chrztu jako początku chrześcijańskiej misji.

W Diecezji Opolskiej do eliminacji diecezjalnych, przeprowadzonych na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, przystąpiło 38 uczniów z 9 szkół ponadpodstawowych, przygotowywanych przez 12 katechetów.

Do etapu centralnego zakwalifikowali się:

Magdalena Burska (I. miejsce)

Lea Chodorowska (II. miejsce)

Kacper Sklorz (III. miejsce)

wszyscy uczniowie z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr V im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Opolupod opieką p. Magdaleny Kasperskiej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom etapu diecezjalnego odwagi, wiedzy i zaangażowania w zgłębianie prawd wiary. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do Katechetów, którzy z pasją i oddaniem przygotowywali młodzież do Olimpiady. Szczególne gratulacje składamy laureatom, którzy będą reprezentować Diecezję Opolską w finale ogólnopolskim.

Uroczysty finał – etap ogólnopolski odbędzie się w dniach 9–11 kwietnia 2026 roku w Szczecinie, Wolinie i Kamieniu Pomorskim.

Życzymy finalistom światła Ducha Świętego, otwartości serca i radości z odkrywania bogactwa tradycji Kościoła. Niech udział w Olimpiadzie stanie się nie tylko intelektualnym wyzwaniem, ale także inspiracją do pogłębiania osobistej relacji z Bogiem.

Wyniki etapu diecezjalnego OTK Szczecin 2026 pdf-icon.png

Protokół etapu diecezjalnego OTK Szczecin 2026 pdf-icon.png