otk 09 03 2022 6W środę, 9 marca 2022 r. na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego, odbył się diecezjalny etap XXXII Olimpiady Teologii Katolickiej Płock 2022 „Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”. Spotkanie rozpoczął dyrektor Wydziału Katechetycznego, ks. Jerzy Kostorz, który przypomniał młodym, że w tych dniach oblicza miłosierdzia widoczne są przede wszędzie tam, gdzie wyciągamy pomocną dłoń do tych, którzy w naszym kraju chronią się przed okrucieństwem wojny toczącej się w Ukrainie.

W etapie diecezjalnym Olimpiady udział wzięło 32 uczniów szkół ponadpodstawowych diecezji opolskiej, którzy w listopadzie pomyślnie przeszli eliminacje szkolne.

W eliminacjach diecezjalnych musieli oni rozwiązać test składający się z 34 niełatwych zadań. Prace konkursowe sprawdziła komisja w składzie: mgr-lic. Anna Świtała, mgr Gabriela Mainka-Jałowy oraz mgr Sabina Bęben.

Laureatami etapu diecezjalnego zostali:
I. Hanna Kała z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Broniewskiego w Strzelcach Opolskich – uzyskała 41 na 52 punkty (opiekun p. Sabina Bęben);
II. Weronika Otlik z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu – uzyskała 36 na 52 punkty (opiekun ks. Krzysztof Deszczka);
III. Rafał Klose z I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu – uzyskał 35 na 52 punkty (opiekun p. Magdalena-Chylińska).

Laureaci I i II miejsca powalczą o zwycięstwo w etapie finałowym w Płocku, który odbędzie się na przełomie marca i kwietnia. Już teraz życzymy im mądrości i mocy Ducha Świętego.
Wszystkim uczniom, którzy zakwalifikowali się do finału OTK Płock 2022 składamy serdeczne gratulacje. Kierujemy również wyrazy wdzięczności w stronę Katechetów, którzy przygotowali swoich podopiecznych do Olimpiady.

Zobacz listę z wynikami wszystkich uczestników  pdf icon

Zobacz protokół wyników etapu diecezjalnego  pdf icon