Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

EWANGELIA

(J 15, 26-27; 16, 12-15)

Jezus powiedział do swoich uczniów: "Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi".


DOBRE SŁOWO

Posyłam was

DZIELENIE

Za nami już prawie koniec kolejnego roku szkolnego i właśnie teraz słyszymy słowa Jezusa: Posyłam was. Chrześcijaninem jest się na 100% i na zawsze. Misją Kościoła jest nauczanie i dawanie świadectwa zawsze i wszędzie. Nawet za cenę ośmieszenia, wyśmiania i spotwarzania. Ale nie jesteśmy w tym sami. Jezus daje Ducha Świętego i mówi: "Posyłam was". Jest z nami Duch Święty, który nas wszystkiego nauczy i przypomni co powiedział Jezus. Duch Święty to jest dopiero najlepszy nauczyciel.


MODLITWA

Duchu Święty, który oświecasz serca i umysły nasze, dodaj nam siły i męstwa do mężnego wyznawania naszej wiary słowem i uczynkiem. Amen.

AUTOR

S. Anna Kiczyńska, franciszkanka MNP | Krzyżanowice