szkolne kola caritas w diecezjiW środę 25 października 2017r. odbyło się spotkanie w Kurii Opolskiej  na którym byli obecni: ks. Jarosław Staniszewski oraz Dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. Jerzy Kostorz. Podczas spotkania została powołana na koordynatora Szkolnych Kół Caritas Pani Agnieszka Rosół. Z tej racji, że nie było obecnych wszystkich przedstawicieli szkolnych kół kilka zdań o Pani Agnieszce.
Pani Agnieszka Rosół jest od 2003 roku nauczycielem religii, a Szkolne Koło Caritas prowadzi od 2009 roku. Ma dwoje dzieci-pięcioletniego Igorka i dziesięcioletnią Oliwkę. Praca na rzecz drugiej osoby jak mówi Pani Agnieszka - "przynosi mi niesamowitą radość i można stwierdzić, że jest częścią mojego życia. Myślę, że wszystkich nas łączy to samo - by rozwijać w młodzieży to co dobre, by wychowywać  w duchu miłosierdzia, inspirować duchem ewangelicznym".

Na stronie Wydziału Katechetycznego została utworzona podstrona dotyczącaSzkolnych Kół Caritas w diecezji opolskiej. Bardzo proszę przesłać na mój adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  krótką charakterystykę swojej działalności w ramach Koła (od kiedy działa, ile os należy, jakie akcje przeprowadzacie) oraz jedno/ dwa zdjęcia wolontariuszy z opiekunem. Po przeprowadzeniu akcji proszę o krótką relację oraz trzy zdjęcia.