Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

konkurs bojanowski

Z przykrością informujemy, że nie odbędzie się etap finałowy Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla Szkól Branżowych „Bł. Edmund Bojanowski – przyjaciel Boga i człowieka”.
Ustalenie to wynika z trwającej pandemii koronawirusa, która zmusiła organizatorów do zastosowania szeregu ograniczeń, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Sytuacja nadzwyczajna wymagała podjęcia decyzji stawiającej zdrowie i bezpieczeństwo młodzieży, a także osób zaangażowanych w jego organizację, na pierwszym miejscu.

Jednocześnie informujemy, że wszyscy uczniowie zakwalifikowani do etapu finałowego uzyskali tytuł FINALISTY DIECEZJALNEGO KONKURSU WIEDZY RELIGIJNEJ DLA SZKÓŁ BRANŻOWYCH. Serdecznie gratulujemy!

etap szkolny branzowa 2019W dniu 19 listopada 2019 roku odbył się etap szkolny Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla Szkół Branżowych I Stopnia 2020. Zgodnie z Regulaminem do diecezjalnego finału kwalifikuje się po trzech najlepszych uczniów z każdej zgłoszonej szkoły.
Spośród 75 uczestników konkursu do finału zakwalifikowało się 13 uczniów – zobacz listę pdf icon
Wszystkim finalistom składamy serdeczne gratulacje! Jednocześnie przypominamy, że finał DKWR dla Szkół Branżowych I Stopnia 2020 odbędzie się 23 kwietnia 2020 roku. Dokładne miejsce i godzina podane zostaną na początku drugiego semestru. Prosimy o śledzenie tej informacji na stronie Wydziału Katechetycznego.

edmund bojanowski konkurs 2020 regulamin

Temat tegorocznego Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej – dla Szkół Branżowych I Stopnia brzmi: „Bł. Edmund Bojanowski – przyjaciel Boga i człowieka”.

Bł. Edmund Bojanowski, wielki patriota, pedagog i literat, wychował się w typowo ziemiańskiej rodzinie polskiej o tradycjach patriotycznych i religijnych. Sam słabego zdrowia, starał się maksymalnie wykorzystać swe talenty i dary duchowe, by służyć ochronie wartości religijnych, narodowych i ludzkich w podzielonej przez zaborców Ojczyźnie. Dzięki swej wrażliwości i otwartości na potrzeby człowieka, szczególnie najsłabszego i najbiedniejszego dziecka, chorego, ubogiego - potrafił je odczytać i wielkodusznie na nie odpowiadać. Podejmował różne inicjatywy, tworząc m.in. czytelnie wiejskie i ochronki. Potrafił zapalić do posługi miłości innych.

Edmund Bojanowski był człowiekiem, któremu szczególnie zależało na zapewnieniu dzieciom jak najlepszych warunków rozwoju. Uważał, że najwcześniejsze lata życia człowieka mają decydujący wpływ na dalszy jego rozwój. Dbał o wychowanie patriotyczne w oparciu o zasadę: "Pierwszym zadaniem wychowania narodowego jest wprowadzić dzieci i młodzież w tradycję narodową tak głęboko, aby czuli się wszystkimi splotami z Ojczyzną zespolonymi".

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tegorocznym konkursie!