Poniżej zamieszczamy dane o numerach programów i numerach podręczników dla wszystkich poziomów edukacyjnych, które obowiązywać będą w Diecezji Opolskiej w roku szkolnym 2020/21.
Zobacz podręczniki obowiązujące w Diecezji Opolskiej w roku szkolnym 2020/2021  pdf icon

podrecznik newsZe względu na prace zdalne nauczycieli i realizację zadań z podstawy programowej w warunkach domowych jak również mając na celu zwiększenie efektywności zdalnej pracy dla Katechetów i uczniów zamieszczamy podręczniki diecezjalne dla szkoły podstawowej z możliwością pobrania.

Podręcznik do klasy 1 szkoły podstawowej (41 - 55)       pdf icon
Podręcznik do klasy 2 szkoły podstawowej (41 - 55)   pdf icon
Podręcznik do klasy 3 szkoły podstawowej (37 - 51)   pdf icon
Podręcznik do klasy 4 szkoły podstawowej (32 - 44)   pdf icon
Podręcznik do klasy 4 szkoły podstawowej (58 - 59)   pdf icon
Podręcznik do klasy 5 szkoły podstawowej (41 - 55)   pdf icon
Podręcznik do klasy 6 szkoły podstawowej (35 - 53)   pdf icon
Podręcznik do klasy 7 szkoły podstawowej (35 - 44)   pdf icon
Podręcznik do klasy 7 szkoły podstawowej (45 - 54)   pdf icon
Podręcznik do klasy 8 szkoły podstawowej (34 - 51)   pdf icon

Poniżej zamieszczamy dane o numerach programów i numerach podręczników dla wszystkich poziomów edukacyjnych, które obowiązywać będą w Diecezji Opolskiej w roku szkolnym 2019/20.
Zachęcamy do wnikliwego zapoznania się z treścią, ponieważ zostały naniesione zmiany.

Zobacz podręczniki obowiązujące w Diecezji Opolskiej w roku szkolnym 2019/2020  pdf icon

podreczniki klasa 7 2018

Katecheci, którzy w ubiegłym roku szkolnym korzystali z podręczników diecezjalnych dla klasy VII szkoły podstawowej, mogą od września 2018 roku wprowadzić podręcznik diecezjalny dla klasy VIII pt. „Codzienność uczniów Jezusa – Zbawiciela” nr WK/7-8/2018/8/E (red. Maria Baron, ks. Marcin Ogiolda; Wyd. Świętego Krzyża w Opolu 2018), nr dopuszczenia 2/2018/I/KNC-K z dnia 31.08.2018 r.
Podręcznik podzielony jest na 2 części. Pierwsza część dostępna jest w księgarniach. Drugą część będzie można nabyć w księgarniach od 11 lutego 2019 roku.

Poniżej zamieszczamy do pobrania katechezy z drugiej części podręcznika.

Kolejne katechezy z drugiej części podręcznika 26-30 - pobierz pdf icon

Kolejne katechezy z drugiej części podręcznika katechezy 31-33 - pobierz pdf icon

Poniżej załączamy również spis wszystkich tematów, które zawierała będzie I część podręcznika do kl. VIII - pobierz pdf icon

podrecznik klasa 8 czesc 1 okladkaPoniżej zamieszczamy rozkład materiału do klasy VIII szkoły podstawowej część I "Codzienność uczniów Jezusa - Zbawiciela". Na katechezie w klasie ósmej, omawiając Skład Apostolski uczniowie skupią się głównie na prawdach naszej wiary. Jak pisze ks. Biskup Andrzej Czaja:  "Znać je, to za mało. Trzeba przyjąć je całym serce i z ufnością w nie wierzyć. Duch Święty sprawi, że będziecie się nimi odpowiedzialnie i dojrzale kierowali w Waszym życiu, a gdy zajdzie taka potrzeba, z mądrością i miłością będziecie potrafili ich bronić".