Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

podreczniki diecezjalne 1 5 2021

W czasie wakacji do sprzedaży trafiły nowe podręczniki do nauki religii dla klas I i V szkoły podstawowej. Zmiana podręczników diecezjalnych podyktowana jest wejściem w życie nowej Podstawą programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce.
Nowe, bogato ilustrowane podręczniki z ćwiczeniami pomogą dzieciom odkrywać najważniejsze prawdy, a starszym uczniom ułatwią poznane prawdy wiary odnieść do swojego życia. Katechezy wzbogacono licznymi materiałami multimedialnymi, dostępnymi po zeskanowaniu kodu QR. Gwarantujemy, że nudy na lekcjach religii nie będzie!

Podręcznik można kupić w sklepach stacjonarnych lub zamówić w sklepie internetowym www.wydawnictwo.opole.pl

Szkolenie dla Katechetów uczących w szkole podstawowej

Novum naszych podręczników diecezjalnych to nie tylko nowa, znacznie zmieniona podstawa programowa, nowe programy, ale też, zwłaszcza w klasach starszych, nowy model lekcji – tzw. katecheza indukcyjna. Aby praca z nowymi podręcznikami była efektywna, a katecheci i uczniowie mogli z nich w pełni korzystać, konieczne jest przedstawienie sposobu pracy z nowymi podręcznikami.
Odbędzie się to w ramach obowiązkowych konsultacji online dla katechetów szkół podstawowych, które odbędą się w poniedziałek 6 września 2021 r. o godz. 16.00 za pośrednictwem platformy Teams. Konsultacje poprowadzą autorzy podręczników. Już wkrótce pojawią się szczegółowe informacje odnośnie szkolenia.

Rozkład materiału

Przypominamy również, że na naszej stronie dostępne są rozkłady materiału do nowych podręczników: www.wk.diecezja.opole.pl

Wkrótce do sprzedaży trafią także podręczniki metodyczne, a diecezjalne programy nauczania religii dla klas I-IV i V-VIII zostaną udostępnione online na stronie Wydziału Katechetycznego.