sp georg

Z żalem zawiadamiamy, że w środę 19 maja 2021 roku odszedł do Pana, śp. dr Georg Glomb wieloletni katecheta parafii św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich.
Msza św. pogrzebowa odbędzie się w sobotę 22 maja 2021 o godz. 13.00 przy sanktuarium św. Anny w Oleśnie.
Pogrążonym w bólu Bliskim składamy wyrazy współczucia i żalu. Polecajmy śp. Georga Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Wiemy bowiem, że jeśli nawet zniszczeje nasz przybytek
doczesnego zamieszkania, będziemy mieli mieszkanie od Boga,
dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały w niebie
2 Kor 5,1

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Pana Katechety śp. Georga Glomb.
W dniu Jego pogrzebu łączę się z Bliskimi oraz całą wspólnotą parafialną we wdzięczności składanej Bogu za dar Jego ziemskiego życia, za świadectwo wiary i miłości do Kościoła oraz za wieloletnią pracę katechetyczną. Wraz z Wami niosę przed tron Boga, Dawcy Życia, prośbę o dar szczęśliwej wieczności dla Zmarłego.
Słowa św. Pawła z 2. Listu do Koryntian niech będą dla Was źródłem pociechy płynącej z wiary w Chrystusa, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem, oraz umocnieniem w nadziei, że życie Jego wiernych, zmienia się, ale się nie kończy, i gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie „mieszkanie od Boga (…), dom nie ręką uczyniony, lecz wiecznie trwały”.
Pogrążonym w żałobie Bliskim oraz uczestnikom ceremonii pogrzebowej, odbywającej się w sanktuarium Św. Anny w Oleśnie, towarzyszę modlitwą, wypraszam pociechę płynącą z wiary i z serca błogosławię.

Szczęść Boże!

+ Biskup Andrzej Czaja