Logowanie

77 44 32 133
77 44 32 103
77 44 32 105
katecheta@diecezja.opole.pl

 

 

 

 

chleb dlonie

Zapraszamy do udziału w X Ogólnopolskim Festiwalu Pozytywnych Wartości „Oblicza Pokoju”
„Panie, uczyń mnie narzędziem Twego pokoju. Tam, gdzie nienawiść – pozwól mi siać miłość (…).”  Św. Franciszek z Asyżu.

6 maja 2020 r. godz. 9:00, Szkoła Podstawowa, im. Bohaterów Westerplatte w Bieńkowicach 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach oraz organizatorzy gorąco zapraszają wszystkie dzieci i młodzież szkolną oraz osoby z niepełnosprawnościami (placówki opiekuńczo-wychowawcze i edukacyjne) z województwa śląskiego i opolskiego do udziału w konkursach i warsztatach edukacyjno-artystycznych X Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości.

Festiwal Pozytywnych Wartości  jako  konkurs ogólnopolski został wpisany do wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez Śląskiego Kuratora Oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły.
Jednocześnie Festiwal jest inicjatywą  wpisującą sie od kilku lat w obchody Metropolitalnego Święta Rodziny. Głównym celem tej inicjatywy o charakterze edukacyjno-artystycznym jest szeroko rozumiana promocja wartości humanistycznych wśród dzieci i młodzieży (przedszkole, szkoła podstawowa) oraz osób z niepełnosprawnościami w oparciu o konkretne drogowskazy jakimi są ludzie święci i błogosławieni (patroni festiwalu) oraz konkretne wartości.
W jubileuszowej odsłonie tego wydarzenia chcemy pochylić się nad wartością jaką jest pokój w różnych odniesieniach (oblicza pokoju).
„Oblicza Pokoju”  chcemy wyrazić w trzech prostych myślach, które być może mogą stać się inspiracją dla uczestników wydarzenia:
„Żyje na ziemi – planecie, dla której jestem przyjazny i troszczę się o jej dobro w miejscu, w którym przebywam”.   
„Staram się w swojej codzienności otwierać na pokój i inne wartości, by dzięki nim pilnować swoje wnętrze”.
„Buduje pokój wspólnie z innymi, będąc z nimi i dla nich. Wspólnie dzielimy się pokojem dla naprawy naszego świata”.    
 Jednocześnie chcemy pamiętać o 100 rocznicy urodzin  wielkiego autorytetu i patrona i edycji Festiwalu – św. Jana Pawła II. Od pierwszej edycji  Festiwalu Pozytywnych Wartości towarzyszą nam osoby święte, błogosławione oraz autorytety moralne, które nie zostały zapominane i ciągle  mogą inspirować dzieci i młodzież. To właśnie oni poprzez swoją codzienność i trudności jakich doświadczali mogą dalej inspirować do twórczego działania i dzielenia się tym co dobre, piękne i prawdziwe. Dlatego w tegorocznej edycji chcemy pokazać, że prawdziwy pokój możemy budować nie pomijając pozostałych wartości, które opierają się na szacunku, zrozumieniu, otwartości.
Dlatego różnorodna aktywność artystyczna prezentowana w czasie gali X OFPW przez dzieci i młodzież ze szkół ogólnodostępnych i placówek oświatowych dla osób z niepełnosprawnościami ma wyrażać najbardziej oczywiste i potrzebne wartości, potrzebne do budowania świata pełnego zaufania i pokoju między ludźmi.
Prezentowane przez uczestników piosenki, tworzone rysunki oraz redagowane prace literackie oraz animowane warsztaty edukacyjno-artystyczne mają być okazją do wymiany kreatywnych i innowacyjnych pomysłów i doświadczeń w zakresie upowszechniania śpiewu, gry na instrumentach, oraz różnorodnych pomysłów twórczego spędzania czasu wolnego).
Nieocenioną pozytywną wartością całego wydarzenia jest z pewnością szeroka integracja osób z niepełnosprawnościami w środowisku szkolnym, które wspólnie ze  swoimi wychowawcami będą współtworzyć poprzez różnorodne warsztaty artystyczno-edukacyjne dla pełnosprawnych dzieci i młodzieży .
Młodzi wykonawcy i twórcy mają możliwość wyrażania się w w kategoriach konkursowych:
- muzycznej
- plastycznej
- literackiej
Wszelkie informacje związane z ogólnopolskimi konkursami i warsztatami X OFPW zawarte w załączonym poniżej  Regulaminie X Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości lub na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Bieńkowicach  w /zakładce: X Ogólnopolski Festiwal Pozytywnych Wartości

Wszelkiego rodzaju zapytania prosimy kierować drogą mailową na adres:
 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

i telefonicznie  pod numerem: tel. 32 419 62 78, 695 371 855 (Organizator).
 
Zapraszamy szczególnie rodziców i inne zainteresowane osoby dorosłe do oglądania gali koncertu festiwalowego oraz udziału w spotkaniach z gośćmi.  
Bądźmy razem 06 maja 2020 r. od godz 9:00 ! Wierzymy, że wspólnie uda nam się zbudować to wydarzenie! Zapraszamy w imieniu uczniów i organizatorów
X Ogólnopolskiego Festiwalu Pozytywnych Wartości w Bieńkowicach.

Organizatorzy: Szkoła Podstawowa w Bieńkowicach, ul. Szkolna  47 – 451 Bieńkowice
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.facebook.com/zsobienkowice

Patronat honorowy:

Metropolita Katowicki – ks.abp. Wiktor Skworc
Biskup Opolski – ks. bp Andrzej Czaja
Starosta Raciborski – Grzegorz Swoboda
Wójt Gminy Krzyżanowice – Grzegorz Utracki

Zobacz regulaminpdf icon

Załącznik 1 doc

Załącznik 2 doc

Załącznik 3 doc