Bibliodrama 2019

Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego wraz z Polskim Towarzystwem Bibliodramy, Niemieckim Towarzystwem Bibliodramy (Deutsche Gesellschaft für Bibliodrama) oraz Węgierskim Towarzystwem Bibliodramy (Magyar Bibliodráma Egyesület) zapraszają studentów i nauczycieli na międzynarodowe, ekumeniczne warsztaty bibliodramatyczne, które odbędą się w Krzyżowej w dniach 4-8 sierpnia 2019 r.

Przypadająca w tym roku 30. rocznica Mszy Pojednania w Krzyżowej oraz ideowego początku Fundacji "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego a zarazem 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej jest dla nas okazją przede wszystkim do głębszej refleksji nad kwestią pojednania. Zagadnienie to będzie stanowiło oś spotkania i zostanie zgłębione zarówno w części teoretycznej w ramach wykładów, jak i praktycznej podczas sesji bibliodramatycznych.

Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich studentów i nauczycieli zainteresowanych tą formą pracy z tekstem biblijnym w grupie oraz tematyką pojednania. Dla nauczycieli warsztaty stanowią możliwość podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych.

W programie:

- sesje bilbiodramatyczne prowadzone przez polsko-niemiecko-węgierski zespół trenerów (Péter Pius Varga, Ewa Alfred, Dirk Herms oraz Henryka Czyż)
- wykłady z zakresu m.in. teologii, historii, komunikacji religijnej
- zwiedzanie Krzyżowej i okolic, wizyta w Kościele Pokoju w Świdnicy.

Koszty
Koszt udziału w warsztatach wynosi 200 zł (uczestnicy z Polski oraz Węgier) lub 100 EUR (uczestnicy z Niemiec).

Cena ta obejmuje:

- cztery noclegi (zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych w Hotelu "Spichlerz" w Krzyżowej),
- pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja, przerwy kawowe),
- uczestnictwo w sesjach bibliodramatycznych (łącznie 12 godzin warsztatów),
- udział w codziennych wykładach tematycznych,
- wycieczki krajoznawcze (Krzyżowa i okolice, Kościół Pokoju w Świdnicy).

Koszty dojazdu do Krzyżowej uczestnicy pokrywają we własnym zakresie.

Rekrutacja trwa do 4.07.2019.

Przy potwierdzeniu zgłoszenia wymagana jest zaliczka w kwocie 100 zł (50 EUR dla uczestników z Niemiec).

Formularz zgłoszeniowy i dokładny program będą dostępne niebawem.

Szczegółowe informacje: www.krzyzowa.org.pl

Informacji o projekcie udziela:
Anna Dańkowska – koordynatorka projektów Akademii Europejskiej