Zapraszamy wszystkich chętnych na Diecezjalną Pielgrzymkę do Gruzji wraz z Biskupem Opolskim. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program pielgrzymki.

DZIEŃ 1: PRZELOT KUTAISI - TBILISI (250 KM)
 Msza Św. i ok. południa wyjazd autokarem z Opola na lotnisko Katowice. Wylot o godz. 15:50. Przylot na lotnisko w Kutaisi o godz. 21:05, spotkanie z miejscowym przewodnikiem. Przejazd i zakwaterowanie w Guesthousie. Nocleg w Guesthousie w Kutaisi. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

DZIEŃ 2: TBILISI MIASTO
Śniadanie w hotelu. Wyjazd w kierunku Tbilisi. Zaczynamy zwiedzanie od starej części miasta - cerkwi Metechi (XIII w.). Będziemy podziwiali piękny widok na stare miasto. Dalej jedziemy koleją linową do twierdzy Narikala
(IX w.), zobaczymy fantastyczny widok na całe miasto i ogród botaniczny. Kontynuujemy spacer do Abanotubani  (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są wizytówką miasta Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Idziemy znanymi uliczkami Szardeni do Anczyskhati. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z Programem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 3: TBILISI – BODBE – SIGNAGI – WELISCYCHE – TBILISI (270 KM)
Śniadanie. Wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Wizyta w Bodbe. Dojazd do Signagi, „miasta wiecznej miłości” - Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Dalej Jedziemy do Welistsikhe tu będziemy mieli u lokalnego rolnika obiad z Degustacją. Dojazd, nocleg w .

DZIEŃ 4: TBILISI – MTSKHETA – GUDAURI (170 KM)
Śniadanie.  Wyjazd do Mccheta - pierwszą stolicą i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Zwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendzie pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest na liście UNESCO. Dojazd do miasta Kazbegi - główne miasto w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti (XIV w.) 4x4 lok. samochodami. Sama góra Kazbeg (5047m) III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Kolacja i nocleg w Gudauri.

DZIEŃ 5: GUDAURI – ANANURI – GORI – UPLISTSIKHE – KUTAISI (300 KM)
Śniadanie w Hotelu. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w.) Z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali. Wyjazd do Gori - miejsca urodzenia J. Stalina Postój przy jego dom-muzeum. Zwiedzamy Uplistsikhe (II tys. p.n.e.) - najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

DZIEŃ 6: KUTAISI MIASTO – BAGRATI – GELATI – BATUMI MIASTO (200 KM)
Śniadanie. Zwiedzamy Kutaisi Miasto i Bazar. Dalej zwiedzamy Gelati - z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii a fundatorem był król Dawid Budowniczy. Dalej zwiedzanie Bagrati 1003r.  Po południu przejazd nad Morze Czarne do Batumi - czarnomorska perła Gruzji, która fascynuje turystów swoimi widokami na morze i góry. Kolacja i nocleg w Batumi.

DZIEŃ 7: BATUMI MIASTO
Po śniadaniu zwiedzania miasta Batumi: Piazza, nadmorska promenada, itd. Czas wolny w mieście, odpoczynek i możliwe plażowanie. Kolacja i nocleg w Batumi.

DZIEŃ 8: BATUMI MIASTO - KUTAISI LOTNISKO (50 KM)
Śniadanie. Ok. godz. 11:00 wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny. Koło 14:00 wyjazd do Kutaisi. Wcześniejsza Kolacja w lokalu. Transfer do Lotniska, wylot o 21:40. Przylot do Katowic o godz. 23:05 i przejazd do Opola. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:

• Przelot samolotem na trasie Katowice / Kraków – GRUZJA (KUTAISI) – Katowice/ Kraków, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny
  • Transfery autokarem z Opola na lotnisko
  • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Gruzji
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, w pokojach dwu i trzy osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 7 x śniadanie w hotelu; 1 x obiad; 6 x kolacja;
  • Bilety wstępu do zwiedzających obiektów: Upliscyche, 1 x Degustacja 2 rodzaj wina i czaczy w Welistsiche, 4x4 Przejazd w Kazbegi;
  • Słuchawki, opłaty turystyczne związane z realizacją programu;
  • 1 Butelka wody mineralnej codziennie dla każdej osoby;
  • Pilot w trakcie pielgrzymki + polskojęzyczny przewodnik na miejscu w Gruzji
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Ubezpieczenie KL i NNW

Termin:

31 lipca – 7 sierpnia 2020

Cena:

4500 zł /os. (min. 40os.)

Cena nie zawiera:

• Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
  • Napojów alkoholowych podczas posiłków;
  • Napiwków dla kierowcy i przewodnika;
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy.

Zapisy:

Formularz rejestracyjny znajduje się poniżej. W razie jakichkolwiek problemów proszę wysłać maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zgłoszeń:

Ze względu na konieczność zakupienia biletów lotniczych, zapisy do 31 stycznia 2020 r. - żeby pielgrzymka się odbyła, musi zgłosić się 40 uczestników.

Informacje:

Pielgrzymce przewodził będzie Biskup Opolski. Oprócz zwiedzania przewidziany jest również wypoczynek nad morzem.

Pobierz program pdf icon