Zapraszamy wszystkich chętnych na Diecezjalną Pielgrzymkę do Gruzji wraz z Biskupem Opolskim. Poniżej zamieszczamy szczegółowy program pielgrzymki. Ze względu na połączenie samolotowe został zmieniony termin pielgrzymki.

Dzień 1 (28.07.2020 wtorek): Przelot Kutaisi - Tbilisi
Spotkanie w Opolu o godz. 1:30 i wyjazd autokarem na lotnisko Katowice\Wrocław. Ok. godz. 4:00 przyjazd na lotnisko, Msza Św. w Kaplicy, odprawa celno-bagażowa i wylot o godz. 6:00. Przylot na lotnisko w Kutaisi o godz. 11:15, spotkanie z miejscowym przewodnikiem i przejazd do Tbilisi (260km). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (29.07.2020 środa): Tbilisi miasto
Po śniadaniu całodzienny pobyt w Tbilisi – zaczynamy zwiedzanie od starej części miasta - cerkwi Metechi (XIII w.). Będziemy podziwiali piękny widok na stare miasto. Dalej jedziemy koleją linową do twierdzy Narikala (IX w.), zobaczymy fantastyczny widok na całe miasto i ogród botaniczny. Kontynuujemy spacer do Abanotubani (znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są wizytówką miasta Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Idziemy znanymi uliczkami Szardeni do Anczyskhati. Zakwaterowanie w hotelu. Wypoczynek, czas wolny. Kolacja w lokalnej restauracji z Programem folklorystycznym. Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3 (30.07.2020 czwartek): Tbilisi – Bodbe – Signagi – Weliscyche – Tbilisi (270 km)
Śniadanie. Wyjazd do Kacheti - jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Wizyta w Bodbe. Dojazd do Signagi, „miasta wiecznej miłości” - Położona na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, mur Sighnaghi oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Dalej Jedziemy do Welistsikhe tu będziemy mieli u lokalnego rolnika obiad z Degustacją. Dojazd, Nocleg w Tbilisi.

Dzień 4 (31.07.2020 piątek): Tbilisi – Mtskheta – Gudauri (170 km)
Śniadanie.  Wyjazd do Mccheta - pierwszą stolicą i absolutnym centrum religijnym Gruzji. Zwiedzamy Monastyr Dżwari (VI w) i Katedrę Sweticchoweli (XI w), gdzie wg: legendzie pochowana jest Szata Chrystusa. Cała Mccheta z jej zabytkami jest na liście UNESCO. Dojazd do miasta Kazbegi - główne miasto w regionie Khewi. Kontynuujemy drogę do Cerkwi Gergeti (XIV w.) 4x4 lok. samochodami. Sama góra Kazbeg (5047m) III w Gruzji szczyt ze względu na wysokość. Kolacja i nocleg w Gudauri.

Dzień 5 (1.08.2020 sobota): Gudauri – Ananuri – Gori – Uplistsikhe – Kutaisi (300 km)
Śniadanie w Hotelu. Zwiedzamy twierdzę Ananuri (XVII w.) Z przepięknym widokiem na jezioro Żinwali. Wyjazd do Gori - miejsca urodzenia J. Stalina Postój przy jego dom-muzeum. Zwiedzamy Uplistsikhe (II tys. p.n.e.) - najstarszego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Kolacja i nocleg w Kutaisi.

Dzień 6 (2.08.2020 niedziela): Kutaisi miasto – Bagrati – Gelati – Batumi miasto (200 km)
Śniadanie. Zwiedzamy Kutaisi Miasto i Bazar. Dalej zwiedzamy Gelati - z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii a fundatorem był król Dawid Budowniczy. Dalej zwiedzanie Bagrati 1003r.  Po południu przejazd nad Morze Czarne do Batumi - czarnomorska perła Gruzji, która fascynuje turystów swoimi widokami na morze i góry. Kolacja
i nocleg w Batumi.

Dzień 7 (3.08.2020 poniedziałek): Batumi miasto. Po śniadaniu zwiedzania miasta Batumi: Piazza, nadmorska promenada, itd. Czas wolny w mieście, odpoczynek i możliwe plażowanie. Kolacja i nocleg w Batumi.

Dzień 8 (4.08.2020 wtorek): Batumi miasto - Kutaisi Lotnisko (130 km). Śniadanie o godz. 6:30, wykwaterowanie z hotelu o godz. 7:30 i wyjazd do Kutaisi na lotnisko. Przyjazd ok. godz. 9:30, odprawa celno–bagażowa i wylot o godz. 11:45. Przylot do Katowic\Wrocław o godz. 13:10 i przejazd do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia:

• Przelot samolotem na trasie Katowice/Wrocław – GRUZJA (KUTAISI) – Katowice\Wrocław, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 20 kg i mały bagaż podręczny
  • Transfery autokarem z Opola na lotnisko
  • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Gruzji
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, w pokojach dwu i trzy osobowych z łazienkami
  • Wyżywienie: 7 x śniadanie w hotelu; 1 x obiad; 6 x kolacja;
  • Bilety wstępu do zwiedzających obiektów: Upliscyche, 1 x Degustacja 2 rodzaj wina i czaczy w Welistsiche, 4x4 Przejazd w Kazbegi;
  • Słuchawki, opłaty turystyczne związane z realizacją programu;
  • 1 Butelka wody mineralnej codziennie dla każdej osoby;
  • Pilot w trakcie pielgrzymki + polskojęzyczny przewodnik na miejscu w Gruzji
  • Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • Ubezpieczenie KL i NNW

Termin:

28.07 - 4.08.2020

Cena:

4500 zł /os.

Cena nie zawiera:

• Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
  • Napojów alkoholowych podczas posiłków;
  • Napiwków dla kierowcy i przewodnika;
  • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych, kosztów rezygnacji – 3,2% wartości imprezy.

Zapisy:

Formularz rejestracyjny znajduje się poniżej. W razie jakichkolwiek problemów proszę wysłać maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Termin zgłoszeń:

Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy do uczestniczenia.

Informacje:

Pielgrzymce przewodził będzie Biskup Opolski. Oprócz zwiedzania przewidziany jest również wypoczynek nad morzem.

Pobierz program pdf icon